Sieć 5G – Agata Nowak zaprojektowała fotel, który ją blokuje!

W dzisiejszych czasach nawet nie ma mowy o spędzeniu dnia bez telefonu w ręce. Smartfon jest obowiązkowym elementem dnia codziennego. Podobno standardowy użytkownik smartfona odblokowuje go aż 110 razy podczas doby, rekordowy wynik to 900! Agata Nowak stworzyła fotel, który blokuje zasięg, dzięki któremu sieć 5G do nas nie dotrze!

Sieć 5G – fotel offline

Polska projektantka wpadła na pomysł stworzenia niesamowicie funkcjonalnego fotela, dzięki któremu zyskamy cenny dla siebie czas. Fotel Offline pomoże nam w oczyszczeniu umysłu i odpoczynku. Funkcjonalność tego mebla opiera się na wewnętrznej kieszeni, w którą wkładamy naszego smartfona. Od tego momentu możemy cieszyć się odpoczynkiem i chwilą dla siebie, gdyż fotel blokuje sieć 5G! Zasada działania jest banalnie prosta, działa na zasadzie Klatki Faradaya. Co więcej, jest bardzo komfortowy, a materiał, z którego jest wykonany, zachęca wręcz do relaksu.

Agata Nowak zaprojektowała Fotel Offline

Od kilku dni w mediach aż huczy od Fotela Offline, dzięki któremu sieć 5G nas nie dosięgnie. Nawet brytyjski Daily Mail poprosił Agatę o udzielenie wywiadu. To nagłe zainteresowanie nie jest spowodowane byle czym. Najwyraźniej boimy się sieci 5G na tyle, że chcemy się upewnić, czy znajdziemy bezpieczne miejsce, w którym nie będziemy narażeni na ekspozycję na sieć 5G.

Agata Nowak kim jest

To polska projektantka, która skończyła studia na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Studiowała również projektowanie produktu i mebla na De Montfort University w Leicester. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała dzięki Studio Rygalik. Teraz natomiast współpracuje ze Studio Ganszyniec. Oprócz tego, jest również niezależną projektantką. Może się pochwalić tym, że Woud oraz Borcas wprowadziły jej projekty. Jednak Fotel Offline nie został jeszcze wdrożony w życie.

Co sądzicie o tym pomyśle, jesteście zwolennikami sieci 5G czy raczej się jej obawiacie? 

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.