„Senne streamy” zyskują popularność – streamerzy potrafią zarobić 16 tys. $ w ciągu 7 godzin! [WIDEO]

Senne streamy

„Senne streamy” coraz popularniejsze! Użytkownicy serwisów streamingowych włączają kamerkę, kiedy idą spać. Widzowie próbują go obudzić, a wszystko oczywiście za opłatą. Zainteresowanie okazało się tak duże, że Asian Andy w ciągu 7 godzin zarobił 16 tys. $! W serwisie YouTube opublikował filmik, w którym wytłumaczył, jak zarabia.

„Senne streamy” zyskują na popularności

Streamy to dla wielu internautów spory zastrzyk gotówki. Swego czasu popularne były tzw. „patostreamy”, na których relacjonowano libacje alkoholowe, jednak poziom wulgarności i brutalności sprawił, że służby zajęły się sprawą. Z kolei w Azji popularne są relacje z jedzenia posiłków. Tym razem kreatywność użytkowników platform streamingowych weszła na kolejny poziom. „Senne streamy” podbijają internet i cieszą się coraz większą popularnością. O co chodzi?

ZOBACZ TAKŻE: POLSKI STREAMER DWUKROTNIE PRAWIE ROZJEŻDŻA PIESZYCH [WIDEO]

26-letni youtuber i streamer, znany w sieci pod pseudonimem Asian Andy, włącza kamerkę, kiedy idzie spać. Dodatkowo skorzystał z opcji zamiany tekstu na mowę. Internauci po wpłaceniu pieniędzy mogą napisać wiadomość, która zostanie przeczytana przez lektora. Jednej nocy widzowie Andy’ego usilnie próbowali go obudzić. Odtwarzali głośne dźwięki, ostrzegali go przed włamywaczami, a także włączali muzykę. Mężczyzna podczas „sennego streamu” zarobił 16 tys. $!

Kiedyś pracowałem jako kierowca Ubera. Zarabiałem 16 dolarów za godzinę. Zmieniacie moje życie, to szalone – skomentował Asian Andy, który w ciągu 7 godzin zarobił 16 tys. $

Co ciekawe, „senne streamy” nie są nowością. Ich trend rozpoczął się już w 2017 roku, jednak dopiero teraz przeżywa swój „złoty czas”.

Zainteresowanie podobnymi streamami osiągnęło rekordowo wysoki poziom w pierwszym tygodniu stycznia 2021 r. Liczba wyszukiwań wzrosła o 426 procent w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku. W ciągu pierwszych trzech tygodni stycznia w serwisie pojawiło się 170 filmów o tematyce sennych streamów – w całym 2020 było to 500 filmów. Płacenie za oglądanie, jak ktoś śpi staje się coraz bardziej popularne – dowiadujemy się z Vice.com. 

źródło: youtube.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.