Psy przed uśpieniem. Weterynarz powiedział co czują!

Dla nikogo nie jest to przyjemne doświadczenie, ale w życiu wielu zwierząt przychodzi taki czas, że starość lub choroba powoduje wielkie cierpienie. Wtedy uśpienie zwierzęcia skraca jego cierpienia. Oczywiście, żaden z właścicieli nie jest na to gotowy.

Psy przed uśpieniem

Jeden z weterynarzy wypowiedział się na temat tego, co czują psy w czasie eutanazji. Niestety, ale większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Aż 90% właścicieli nie chce uczestniczyć w usypianiu zwierzaka. Konsekwencją tego jest wielka dezorientacja zwierzęcia i strach w ostatnich chwilach życia. Jest to spowodowane nieobecnością ukochanego człowieka.

To oczywiste, że obserwowanie jak nasz ukochany pies odchodzi, jest bardzo bolesne. Jednak musimy pamiętać, że to nie my jesteśmy w tej chwili najważniejsi. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bliskości psu do ostatniej chwili. Twój pies ma tylko Ciebie. Pamiętaj o tym, jeżeli kiedykolwiek przyjdzie Ci podejmować taką decyzję.

„90% właścicieli nie chce być w gabinecie podczas podawania ostatniego zastrzyku. Widzę wtedy, jak zwierzaki gorączkowo rozglądają się za właścicielami, których nie ma już przy nich. Futrzaki podczas swoich ostatnich chwil potrzebują bliskości ukochanego człowieka. Kiedy go zabraknie, zostają z tym wszystkim zupełnie same. Nienawidzę tej części mojej pracy, bo to rozdziera moje serce. Właśnie dlatego, gdy będę musiał uśpić mojego własnego psa, nigdy go nie zostawię. Będę tulić go i drapać za uszami do samego końca. Przyniosę też jego ulubione zabawki. Nie ważne, że będę zrozpaczony, bo w tym momencie to jego dobro będzie najważniejsze”.

Mądre słowa. Warto o tym pamiętać.