PILNE! Nowe wytyczne rządu. Będzie trzeba zasłaniać usta oraz nos!

zacznie się już tej nocy

PILNE! Od 16 kwietnia obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej w Polsce! Dziś odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Przedłużono wszystkie aktualne obostrzenia, a także wydano nowe wytyczne. Te tyczą się właśnie konieczności zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wydano także decyzję o przełożeniu matur. Ich nowy termin będzie ogłoszony na 3 tygodnie przed tym, kiedy ostatecznie będą miały się odbyć.

PILNE! Nowe wytyczne rządu. Od 16 kwietnia obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Planowana na dziś na godzinę 13:00 konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odbyła się z małym poślizgiem. Na niej ogłoszono, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostają przedłużone. Granice zamknięte mają pozostać przynajmniej do dnia 3 maja. Najistotniejsza jednak wydaje się informacja o nakazie zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Takowe obostrzenie w życie ma wejść z dniem 16 kwietnia – a więc dopiero po świętach. Na konferencji przedstawiciele rządu wyjaśnili, że twarz można zasłaniać nie tylko maseczką, ale też choćby szalikiem czy chustką. Ma to wydatnie pomóc w ewentualnym ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: UKRADŁ AUTO W BIELSKU-BIAŁEJ, A NASTĘPNEGO DNIA CZYŚCIŁ JE NA MYJNI. W GROTESKOWY SPOSÓB WPADŁ W RĘCE POLICJI!

Szkoły zamknięte przynajmniej do 26 kwietnia. Przełożone egzaminy maturalne

Na konferencji przekazano także, że szkoły będą zamknięte jeszcze przynajmniej do 26 kwietnia. Tym samym przełożeniu ulec muszą egzaminy maturalne. Nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy rzeczywiście miałby się one odbyć. Rząd konkretny termin ogłosi przynajmniej na trzy tygodnie przed ich odbyciem się.

Na konferencji poproszono także o rozwagę społeczeństwa dotyczącą nadchodzących świąt. Chodzi o spędzanie je w gronie najbliższych i możliwe niegrupowanie się. Podtrzymano także obostrzenie dotyczące nabożeństw – może brać w nich udział nadal zaledwie 5 osób.

Wszystkie imprezy masowe nie będą się odbywać do odwołania. Ponadto premier powiedział:

Na dwa tygodnie, do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego, a także ruchu kolejowego międzynarodowego. Podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole na granicach i obowiązkową kwarantannę.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.