Nie żyje Kornel Morawiecki – polityk miał 78 lat

Nie żyje Kornel Morawiecki – niestety media potwierdziły tę informację. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w wieku 78 lat. Był polskim politykiem i fizykiem oraz nauczycielem akademickim. Założył i przewodniczył również Solidarności Walczącej. Dziś przegrał z rakiem trzustki, z którym zmagał się od miesięcy. 

Nie żyje Kornel Morawiecki

Media poinformowały właśnie o śmierci Kornela Morawieckiego. Polityk i ojciec Mateusza Morawieckiego, przegrał walkę z rakiem trzustki po wielu miesiącach. Już wcześniej informowano o jego pogarszającym się stanie zdrowia, a on sam w jednym z wywiadów w styczniu, poinformował, że zdiagnozowano u niego ten rodzaj nowotworu.

Kornel Morawiecki Solidarność Walcząca

Kornel Morawiecki w 1968 roku uczestnicząc w wydarzeniach marcowych, po raz pierwszy sprzeciwił się władzom PRL. Później redaktor „Biuletynu Dolnośląskiego”. Natomiast 14 lat później stanął na czele „Solidarności Walczącej”, będącą jedną z bardziej radykalnych organizacji w latach 80. Wydawała w podziemiach około 100 tytułów czasopism i gazet, organizowała demonstracje oraz audycje radiowe.

W późniejszych czasach, mianowicie w 2010 roku startował w wyborach prezydenckich. 2015 rok to czas, kiedy został posłem, kandydując z list Kukiz’15, zakładając dodatkowo ugrupowanie Wolni i Solidarni. Prezydent Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego między innymi za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Dodatkowo, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.