Najpiękniejsze plaże w Polsce! Sprawdź gdzie się znajdują!

Sezon wakacyjny nabiera tempa i wiele osób marzy już aby udać się na letni odpoczynek. Wielbiciele nadmorskich kurortów szykują parawany, koce i parasole. Ale które miasto  odwiedzić? W tym artykule poznasz najpiękniejsze plaże w Polsce! Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś urlopu, jesteśmy pewnie, że dasz się namówić na odpoczynek na jednej z nich!

Mielno

To miasto od zawsze cieszy się dużą popularnością. Dobra komunikacja z resztą kraju i przystępne ceny to tylko nieliczne atuty, którymi może się pochwalić. Co do plaży na pewno będzie ona czysta i bezpieczna. Potwierdza to tylko certyfikat Błękitna Flaga, który gwarantuje właśnie takie warunki. Plaża ma 2,5 km długości i 25 metrów szerokości. Na całej powierzchni znajduje się przejrzysty piasek.

 

Kołobrzeg

Po wielu latach rewitalizacji plaże w Kołobrzegu stały się jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Latem wyznaczane są tam trzy kąpieliska: Plaża Centralna, Zachodnia i Wschodnia. Na tej pierwszej między molo, a latarnią morska znajduje się Bulwar Jana Szymańskiego z Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem. Nieopodal wczasowicze podziwiać mogą Promenadę Wydmową, którą nazywa się jedną z najdłuższych i najbardziej urokliwych tras spacerowych na pomorzu.

Władysławowo

Dosyć małe miasto, które łączy w sobie imprezowe szaleństwo oraz wypoczynek na spokojniej plaży. Piasek rozciąga się przez 3 kilometry i ma 55 metrów szerokości. Oczywiście prowadzi na niego trasa od miasta poprzez las, co jest charakterystyczne dla polskich miejscowości nadmorskich. Co więcej w sezonie na plaży znajdziemy wiele atrakcji dla najmłodszych, a także miejsca z jedzeniem i chłodnymi napojami. Nad wszystkim czuwa liczna załoga ratowników.

Ustka

Urokliwa plaża przedzielona kanałem portowym. Z jego jednej strony znajduje się tętniąca życiem i atrakcjami część, natomiast z drugiej bardziej spokojna, dla wszystkich, którzy na wakacjach chcą odpoczywać w ciszy i spokoju. Dodatkowo będą oni mogli podziwiać wydmowe krajobrazy. Co ciekawe plaża ciągle się powiększa, ponieważ władze miasta realizują program poszerzania jej przy pomocy piasku wydobytego z dna kanału portowego.

Świnoujście

To tam znajduje się największa plaża w naszym kraju. W najszerszym miejscu ma aż 200 metrów, a rozciąga się przez 10 kilometrów. Co więcej w jej skład wchodzą dwie wyspy: Wolin i Uznam. Jako jedyna w Polsce przez 11 lat z rzędu zdobywała certyfikat Błękitnej Flagi. Świadczy to o bezpieczeństwie i porządku, jaki tam panuje. Dodatkowym atutem jest fakt, że w tym mieście w lecie woda osiąga najwyższe temperatury!

Najpiękniejsze plaże w Polsce już czekają na turystów, których liczba z dnia na dzień się powiększa! A Ty wybierzesz się w tym sezonie nad nasze polskie morze?