Najdroższy tuńczyk świata. Zobacz kto go kupił!

Czy bylibyście w stanie zapłacić za tuńczyka aż 2,7 miliona euro? Kiyoshi Kimura właśnie tyle zapłacił za tuńczyka, który ważył 278 kilogramów. Bez wątpienia jest to najdroższy tuńczyk świata!

Najdroższy tuńczyk 2019

W styczniu tego roku miała miejsce noworoczna aukcja. Znajdowała się na starym targu rybnym w Tokio. Własnie w tym miejscu, znany właściciel japońskiej sieci restauracji sushi, wylicytował piękny okaz tuńczyka. Cena ryby urosła aż do 2,7 miliona euro, z powodu zaciekłej rywalizacji między Kiyoshi, a zeszłorocznym zwycięzcą aukcji.

Rekordowa cena

Agencja AFP oznajmiła, że Kioshi Kimura pobił rekord z roku 2013. Tamtejsza cena była niemal dwa razy mniejsza niż cena ryby z tego roku. Co więcej, waga tuńczyka z 2013 była bardzo podobna, do wagi tuńczyka ze styczniowej licytacji. Ryba wygrana w aukcji trafiła do jednej z najbardziej znanych restauracji w Japonii. Została zaserwowana w restauracji ZanMai Sushi. Najdroższy tuńczyk świata na pewno smakował wybitnie.

Olbrzymi tuńczyk

Rybę, którą kupił japoński król sushi, złowili rybacy z niewielkiego miasteczka Oma. W sieci rybaków trafił na wybrzeżu północnej Japonii. Tuńczyk błękitnopłetwy należy do jednych z najbardziej cenionych ryb wśród sushi masterów. Mierzy nawet do 3 metrów długości i waży do 550 kilogramów. Charakteryzuje się wybitnym smakiem. To właśnie on sprawia, że restauratorzy się o niego tak biją. Uczestnicy aukcji są w stanie wydać o wiele więcej pieniędzy, niż zwykle.

Targ w Tsukij

Stary targ w Japonii należy do wielkiej atrakcji tego kraju. Codziennie odwiedza go tysiące ludzi. Sprzedaje się tam niewyobrażalne ilości owoców morza, ale także warzyw i owoców. Lokalne władze chciały przenieść targ aż na wyspę Toyosu. Jednak obszar był za mały, w dodatku warunki sanitarne również nie były zadowalające. Obecni handlarze sprzeciwiali się decyzji zmiany lokalizacji targu. Targ przeniesiono w roku 2018. 5 stycznia ubiegłego roku odbyła się ostatnia noworoczna aukcja.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.