Najdroższy tuńczyk świata. Zobacz kto go kupił!

Czy bylibyście w stanie zapłacić za tuńczyka aż 2,7 miliona euro? Kiyoshi Kimura właśnie tyle zapłacił za tuńczyka, który ważył 278 kilogramów. Bez wątpienia jest to najdroższy tuńczyk świata!

Udostępnij na Facebooku

Najdroższy tuńczyk 2019

W styczniu tego roku miała miejsce noworoczna aukcja. Znajdowała się na starym targu rybnym w Tokio. Własnie w tym miejscu, znany właściciel japońskiej sieci restauracji sushi, wylicytował piękny okaz tuńczyka. Cena ryby urosła aż do 2,7 miliona euro, z powodu zaciekłej rywalizacji między Kiyoshi, a zeszłorocznym zwycięzcą aukcji.

Rekordowa cena

Agencja AFP oznajmiła, że Kioshi Kimura pobił rekord z roku 2013. Tamtejsza cena była niemal dwa razy mniejsza niż cena ryby z tego roku. Co więcej, waga tuńczyka z 2013 była bardzo podobna, do wagi tuńczyka ze styczniowej licytacji. Ryba wygrana w aukcji trafiła do jednej z najbardziej znanych restauracji w Japonii. Została zaserwowana w restauracji ZanMai Sushi. Najdroższy tuńczyk świata na pewno smakował wybitnie.

Olbrzymi tuńczyk

Rybę, którą kupił japoński król sushi, złowili rybacy z niewielkiego miasteczka Oma. W sieci rybaków trafił na wybrzeżu północnej Japonii. Tuńczyk błękitnopłetwy należy do jednych z najbardziej cenionych ryb wśród sushi masterów. Mierzy nawet do 3 metrów długości i waży do 550 kilogramów. Charakteryzuje się wybitnym smakiem. To właśnie on sprawia, że restauratorzy się o niego tak biją. Uczestnicy aukcji są w stanie wydać o wiele więcej pieniędzy, niż zwykle.

Targ w Tsukij

Stary targ w Japonii należy do wielkiej atrakcji tego kraju. Codziennie odwiedza go tysiące ludzi. Sprzedaje się tam niewyobrażalne ilości owoców morza, ale także warzyw i owoców. Lokalne władze chciały przenieść targ aż na wyspę Toyosu. Jednak obszar był za mały, w dodatku warunki sanitarne również nie były zadowalające. Obecni handlarze sprzeciwiali się decyzji zmiany lokalizacji targu. Targ przeniesiono w roku 2018. 5 stycznia ubiegłego roku odbyła się ostatnia noworoczna aukcja.