Mały ZUS – do kiedy złożyć wniosek? Radzimy się pospieszyć

Mały ZUS – do kiedy złożyć wniosek, aby płacić obniżone składki? Radzimy się pospieszyć, gdyż ostateczny termin mija już niedługo! Przypominamy, iż w 2019 roku z tej opcji skorzystało aż 168 tysięcy osób. Przedsiębiorcy, którzy nie skorzystali z tego wcześniej i spełniają warunki, mogą się zgłaszać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Mały ZUS – do kiedy składać wniosek?

Przedsiębiorcy, których dochody w roku 2019 nie przekroczyły 67,5 tysiąca złotych mogą zapłacić niższe składki ZUS na styczeń 2020.

Mogą z tego skorzystać osoby korzystające z tego w roku 2019 oraz te, które skorzystają z tego po raz pierwszy. W pierwszym przypadku nie trzeba składać ponownie wniosku, jeżeli osoba wciąż spełnia warunki Małego ZUS-u. Natomiast osoby korzystające z tego pierwszy raz, wniosek mogą złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Do kiedy złożyć wniosek? Termin ostateczny do 8 stycznia 2020 roku. Dlatego radzimy się pospieszyć.

Co ważne, jeżeli spóźnicie się ze złożeniem wniosku, będziecie musieli zapłacić pełne składki jedynie za styczeń. Od lutego pojawi się rozszerzona wersja tej opcji, czyli mały ZUS plus. Składki będą wyliczane nie na podstawie przychodu. Sprawa będzie dotyczyła waszych dochodów, czyli przychody, który został pomniejszony o koszty.

ZOBACZ TAKŻE: DEEPFAKE – FACEBOOK ROZPOCZYNA WALKĘ Z PRZERABIANIEM WIDEO

Przedsiębiorcy, którzy od lutego skorzystają z małego ZUS-u plus nie będą musieli składać żadnego wniosku, gdyż będzie to miało charakter automatyczny.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.