Kobieta otworzyła drzwi i wyszła na skrzydło samolotu [WIDEO]

Kobieta otworzyła drzwi

Kobieta otworzyła drzwi ewakuacyjne i wyszła na skrzydło samolotu. Niepokojące wydarzenia miały miejsce w samolocie ukraińskiej linii lotniczej Ukraine International Airlines. Pasażerka wraz ze swoją rodziną wracała z urlopu w Turcji. Po wylądowaniu w Kijowie postanowiła wyjść na skrzydło. Co więcej, kobieta opublikowała filmik z całego zajścia na swoim Twitterze. Jaka grozi jej kara?

Kobieta otworzyła drzwi i wyszła na skrzydło samolotu

Do niepokojących i niebezpiecznych wydarzeń doszło zaraz po wylądowaniu w Kijowie samolotu ukraińskich linii lotniczych Ukraine International Airlines. Pasażerowie wrócili wówczas z tureckiej Antalyi. Jak donosi serwis avianews.com, kobieta wraz ze swoim mężem oraz dziećmi wracała z urlopu wypoczynkowego. Kiedy wylądowali na miejscu, postanowiła otworzyć drzwi awaryjne i wyjść na skrzydło samolotu. Całe zdarzenie udokumentowano na wideo, które szybko trafiło do sieci.

 

ZOBACZ TAKŻE: SAMOLOT MIAŁ OPÓŹNIENIE – 80 OSÓB TRAFIŁO NA PRZYMUSOWĄ KWARANTANNĘ

Personel pokładowy wezwał na miejsce zdarzenia karetkę, policję oraz straż graniczną. Kobieta, która po interwencji służb wróciła do samolotu powiedziała policjantom, że… było jej za gorąco. Postanowiła więc wyjść, aby nieco się ochłodzić i „zaczerpnąć świeżego powietrza”. Jej odpowiedź absolutnie nie tłumaczy jej karygodnego zachowania. Co więcej, przeprowadzone badania wykazały, że turystka była trzeźwa, a w jej organizmie nie znaleziono śladów substancji psychoaktywnych.

Kobietę postanowiono ukarać. Trafiła więc na tzw. „czarną listę”, czyli nie będzie mogła podróżować już z Ukraine International Airlines. Przewoźnik uargumentował swoją decyzję twierdząc, że kobieta dokonała „rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa”. Nie wiadomo natomiast jak długo będzie obowiązywał ją zakaz. Niewykluczone, że podróżująca lotem czarterowym będzie także musiała zapłacić grzywnę.

Warto wspomnieć, że to nie jedyna taka sytuacja. W Nigerii również doszło do niebezpiecznego incydentu. Kiedy samolot linii Azman Air był już gotowy do startu i ustawił się na płycie lotniska, na skrzydło zaczął wdrapywać się pewien mężczyzna. Ponadto miał ze sobą bagaż podręczny, który wrzucił do jednego z silników. Twierdził, że chciał polecieć do Ghany. Został aresztowany.

źródło: podroze.gazeta.pl, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.