Kiedy zmieniamy czas na zimowy? Sprawdź datę!

Każda zmiana czasu wprowadza dużo zamieszania. Myli nam się, w którą stronę przekręcamy wskazówki i kiedy to robimy. Niewątpliwie, większość z nas uważa, że takie działania są bezsensowne. W związku, z tym, że niebawem czeka nas takie zadanie, sprawdźmy, kiedy zmieniamy czas na zimowy!

Zmiana czasu na zimowy 2019

Lato dobiega końca, dni stają się krótsze i chłodniejsze. To świadczy tylko o jednym – nadchodzi jesień, a po niej zima. W związku z tym, nasze zegarki przestawiamy, aby powrócić do czasu zimowego. Wszystko po to, aby zyskać trochę więcej światła w ciągu dnia. Co więcej, tej nocy możemy spać o godzinę dłużej!

 

Kiedy zmieniamy czas na zimowy?

W roku 2019 zmiana czasu na zimowy będzie miała miejsce w nocy z 26 na 27 października. To dobra okazja, by w niedzielny poranek cieszyć się dodatkową godziną po weekendowych szaleństwach. Zegarki powinno się cofnąć z godziny 3 na 2 w nocy. Jednakże, w telefonach  i urządzeniach elektronicznych często zmiana jest automatyczna. W przypadku klasycznych zegarków, wystarczy jedynie cofnąć wskazówkę odpowiedzialną za wskazywanie godziny i gotowe!

Od kiedy zmieniamy czas na zimowy?

Jak się okazuje, historia zmiany czasu w Polsce ma już długoletnią tradycję. Pierwszy raz, zastosowano ją już w 1919 roku. Natomiast od 1983 roku ludzie robią to systematycznie. Co ciekawe, zmiana ta ma niebawem przestać obowiązywać. Mianowicie, w 2021 roku nastąpi ona po raz ostatni. Parlament Europejski zadecydował, że podział na czas letni i zimowy zostanie zniesiony. Bezsprzecznie swój udział mieli w tym obywatele, którzy licznie opowiedzieli się za zniesieniem tego obowiązku.

Zmiana czasu na zimowy

Uciążliwe zmiany niebawem dobiegną końca. Jednakże pamiętajmy, żeby 26 października zastosować się do obowiązującej reguły. Na pewno każdy ucieszy się z dodatkowej godziny snu i w niedziele wstanie bardziej wypoczęty. Szkoda jedynie tego, że szybciej będzie robić się ciemno. No cóż, takie uroki jesiennych i zimowych miesięcy!