Coca-Cola jako pierwsza zdecydowała się na stworzenie butelki, która wykonana jest z plastiku wyłowionego z… Morza Śródziemnego! Koncern pochwalił się tym kilka dni temu i dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, pokazali swój nowy projekt. Stawiają na recykling i mają w planach rozszerzenie produkcji na cały świat.
Coca-Cola stworzyła butelkę z wyłowionego plastiku
Firma poinformowała, że ciągle szuka innowacyjnych rozwiązań, które zmienią świat i zredukują przede wszystkim zużycie plastiku. Jak już większość osób wie, problem zanieczyszczeń tym tworzywem jest nadal ogromny. Na szczęście, coraz więcej firm pracuje nad stworzeniem jak najlepszych, ekologicznych rozwiązań. Dlatego Coca-Cola postanowiła podzielić się światem swoim świeżym projektem.
Plastik, który wykorzystali do produkcji butelki, pozyskany jest z Morza Śródziemnego oraz plaż, na których niestety w dalszym ciągu odpadów nie brakuje. Nadal możemy zobaczyć tony plastiku w takich miejscach. Jesteście zapewne ciekawi, jak wygląda cały proces przemiany.
„There is a valuable role for packaging but it must always be collected, recycled & reused. Our aim, working in partnership, is to see the term “single-use plastic” become redundant both in our business & beyond.” This new technology could be game-changing https://t.co/WXbf9925Pw
— The London Chatter (@TheLDNChatter) October 5, 2019
Przerabianie plastiku z mórz i oceanów
Jak podają Witrualne Media, nowa technologia umożliwia przekształcenie niskiej jakości tworzywa na te o wyższej jakości, nadające się do pakowania żywności. Surowce podlegają procesie depolimeryzacji, rozkładając na monomery. Następnie wytwarza się polimer PET, dzięki czemu możliwe jest stworzenie opakowania mniej szkodliwego dla użytkowników. Co ciekawe, firma wyprodukowała już 300 butelek. Każda posiada 25% plastiku pochodzącego z Morza Śródziemnego lub z plaż.
NEWS: “Breakthrough technology” uses ocean plastic for Coca-Cola bottles https://t.co/GkNzXQQjZX pic.twitter.com/03z9ulMLfO
— CIWM (@CIWM) October 4, 2019
Coca-Cola zapowiedziała, że od przyszłego roku chce produkować butelki na szeroką skalę. Współpracuje przy tym projekcie z holenderską firmą loniqa Technologies, Indorama Ventures oraz Mares Circulares. Jak wam się podoba takie rozwiązanie? Nas zdecydowanie cieszy fakt, iż coraz więcej firm wdraża w życie ekologiczne rozwiązania.