Chiny w posiadaniu najpotężniejszej broni [WIDEO]

Chiny w posiadaniu najpotężniejszej broni. Została ona pierwszy raz zaprezentowana we wtorek, na 70-lecie rządów komunistycznych. Jest to międzykontynentalny pocisk batalistyczny – Dongfeng – 41 (DF – 41). Ma zdecydowanie największy zasięg na świecie. Broń ta jest silniejsza od uzbrojenia Rosji czy Stanów Zjednoczonych.

70-lecie rządów komunistycznych

1 października Chińska Republika Ludowa obchodziła 70-lecie rządów komunistycznych. Na placu Tienanmen w Pekinie zorganizowano ogromną defiladę. Wzięło w niej udział ponad 15 tysięcy żołnierzy. Wojsko przemaszerowało przez stolicę kraju. Ponadto podczas uroczystości zaprezentowano około 600 jednostek sprzętu wojskowego i niemalże 200 helikopterów oraz samolotów. Głównym punktem uroczystości było jednak zaprezentowanie nowej broni Chin. Jest to najpotężniejszy pocisk batalistyczny na świecie – Dongfeng – 41 (DF – 41). Międzykontynentalny ładunek ma największy zasięg na świecie. Stany Zjednoczone jak i Rosja mają ogromną konkurencję…

Broń ostateczna

Chiny w posiadaniu najpotężniejszej broni. Wykorzystano w niej naddźwiękowe systemy rakietowe. Warto zaznaczyć, że zasięg rakiet oscyluje między 1800 km, a 2500 km. To ogromna przewaga dla Chin, ponieważ prace na tego typu systemach jeszcze do nie dawna były zakazane w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Kolejnym ważnym elementem prezentacji są pociski batalistyczne, które według badań są najskuteczniejsze na świecie. Chińska broń ma zasięg od 12 000 do 15 000 km. Żaden z krajów nie posiada ładunku o tak dużych zasięgach. Dla porównania, amerykańskie pociski mają zasięgi o kilka tysięcy kilometrów mniejsze. Co więcej, nowy wynalazek osiąga prędkość nawet 25 razy większą od prędkości dźwięku!  To prędkość 25 machów, czyli ponad 30 tys. kilometrów na godzinę. Pocisk z Chin do Stanów Zjednoczonych jest w stanie dotrzeć w ciągu pół godziny. Ponadto broń jest tak silna, że jest w stanie przebić się przez tarcze antyrakietowe nie tylko USA, ale również pozostałych krajów. Według danych z 2018r. Chiny wydały na swoje siły zbrojne (liczące około 2 milionów osób) 250 mld dolarów. Jest to kwota aż o o 399 mld niższa niż koszty, które ponoszą Stany Zjednoczone za wojsko.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.