Allegro zmieni regulamin! Czy czeka nas nowe naliczanie prowizji?

Chyba nie ma osoby, która nie kupowałaby rzeczy online. Allegro zmieni regulamin już niedługo, czy będzie to zmiana na korzyść klienta? Ze zmian niewątpliwie skorzystają kupujący. Sprzedawcy od teraz będą pokrywać większą część kosztów wysyłki. Kiedy możemy spodziewać się zmian?

Allegro zmieni regulamin

Już w kwietniu tego roku czeka nas zmiana regulaminu w największej platformie sprzedażowej w Polsce. Co się ma zmienić? Allegro zacznie pobierać dodatkową prowizję od ponoszonych kosztów wysyłki produktu. To oznacza, że będzie naliczana od łącznej kwoty, jaką musiał zapłacić kupujący za realizację całego zamówienia. Oczywiście, zmianom nie ulegnie darmowa dostawa przy opcji Allegro Smart. W dalszym ciągu przy wykupieniu miesięcznego abonamentu, możemy cieszyć się darmową dostawą.

Zmiany naliczania prowizji Allegro

Allegro zmieni regulamin dotyczący naliczania prowizji. Jednak jak to będzie wyglądać w praktyce, czego możemy się spodziewać? Jeżeli kupimy przedmiot za np. 100 zł przy prowizji 6%, a dostawa wyniesie 18 zł, to całość zamówienia będzie kosztowała kupującego 118 zł, jednak prowizja od zakupu będzie wynosić 7,08 zł. Public relations officer w Allegro, Michał Bonarowski całą sytuację komentuje słowami:

Wierzymy, że to rozwiązanie spowoduje zwiększenie satysfakcji klientów, co w rezultacie pozytywnie wpłynie na biznes sprzedających na Allegro. Obecnie zdarza się, że ceny dla tych samych metod dostawy istotnie różnią się pomiędzy ofertami. Może to spowodować, że klienci będą szukać innych miejsc do zakupów, gdzie koszty dostawy są niższe i bardziej przewidywalne. Chcemy przekonać kupujących, że warto kupować od sprzedawców na Allegro, bo tutaj mają niskie koszty dostaw, a nawet dostawy bezpłatne dla klientów w ramach programu Allegro Smart lub w przypadku dostawy za 0 zł.

Regulamin dla sprzedawców Allegro

Zmianom nie ulegnie finansowanie dostawy do paczkomatów czy punktów odbioru przy wyborze opcji Allegro Smart. Jednak Allegro zmieni regulamin do tej opcji jeśli chodzi o dostawę kurierem. Możemy spodziewać się zwiększenia maksymalnej ceny dostawy do 12,99 zł.

Z pewnością te zmiany wyjdą na duży plus dla kupujących. Cieszycie się z takiego obrotu spraw?

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.