Wakacje? Sprawdź nietypowe, warte odwiedzenia miejsca!

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś, gdzie spędzić urlop, spieszymy z podpowiedzią, jakie kierunki wybrać na wakacje. Przedstawiamy mało popularne miejsca, których widok zaprze dech w piersiach, a odwiedzając je, przyczynimy się do rozwoju ich gospodarki. Wakacje? Sprawdź nietypowe miejsca.

 

Tuwalu

Państwo mieszczące się na Oceania Spokojnym w zachodniej Polinezji, tworzy je archipelag zwany Wyspami Lagunowymi. Istotną kwestią jest klimat, jaki tam panuje. Dla ludzi chcących wygrzewać się na plaży, jak znalazł!

Kiribati

To kolejne państwo umiejscowione na Oceanie Spokojnym. W jego skład wchodzą 33 wyspy koralowe. Miejscowi chętnie zapraszają na uczty podróżujących i traktują ich bardzo gościnnie.

Solomon Islands

Bez wątpienia obowiązkowy punkt na mapie wielbicieli nurkowania. Podwodny świat otaczający wyspy kryje w sobie nie tylko życie morskie, ale również wiele pozostałości po walkach z czasów drugiej wojny światowej.

Djibouti

Państwo we wschodniej Afryce zachwycające pustynnymi i górskimi krajobrazami, pomieszanymi z solnymi plażami. Bezsprzecznie dodatkową atrakcją są flamingi zamieszkujące ten obszar.

Sierra Leone

Kolejny zakątek świata położony w Afryce. Klimat podrównikowy, krajobrazy sawann i lasów tropikalnych.  Zachwycające plaże, warunki dogodne dla serferów i nietypowi mieszkańcy, jakimi są hipopotamy karłowate. Należy jednak wziąć pod uwagę, że od końca maja do października panuje tam pora deszczowa.

Nowa Kaledonia

Zamorskie francuskie terytorium, gdzie panuje tropikalny klimat. Wnętrze wyspy jest górzyste, a otaczają ją laguny, które w swoich głębinach dają schronienie różnorodnym gatunkom przedstawicieli życia morskiego. W dodatku znajdują się tam piękne rafy koralowe!

Wybierając taki kierunek na wakacje, należy pamiętać, że przyczyniamy się do rozwoju tych państw i wspomagamy ich mieszkańców. Warto zwrócić uwagę na to, że te miejsca nie są popularne wśród podróżujących, dlatego nie spotkamy się tam z kolejkami, brakiem miejsca na plaży albo rywalizującymi ze sobą placówkami. Wakacje? Sprawdź nietypowe miejsca i wybierz się tam. Łącząc przyjemne z pożytecznym możemy zyskać niezapomniane wrażenia, a również być może miejsce, które wpisze się na listę miejsc do których chętnie wrócimy!