Top 8 filmów Marvela. Czy Twój ulubiony znalazł się na tej liście?

Wytwórnia filmowa Marvel zajmuje się ekranizacją komiksów z ulubionymi superbohaterami milionów osób. Kapitan Ameryka, Spider-Man, Iron Man to tylko nieliczni przedstawiciele z tego kręgu. Które zasługują na miano Top 8 filmów Marvela? Sprawdź już teraz!

Avengers: Wojna bez granic (2018)

Drużyna superbohaterów stawia czoło potężnemu Thanosowi, który chce zawładnąć całym wszechświatem. Czy Avengersom uda się pokrzyżować mu plany, zanim zmieni cały świat w ruinę?

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz  (2014)

Tytułowy Kapitan Ameryka chcąc ocalić świat łączy siły z Czarną Wdową. Razem starają się pokonać tajemniczego zabójcę i powstrzymać spiskujących agentów T.A.R.C.Z.Y.

Thor: Ragnarok (2017)

Thor musi ratować Asgard przed zmierzchem bogów. Jednakże zanim do tego dojdzie, musi wydostać się z drugiej strony wszechświata i w gladiatorskiej walce pokonać Hulka.  To kontynuacja dwóch poprzednich filmów opowiadających jego losy.

Iron Man (2008)

Zwykły śmiertelnik, Tony Stark postanawia skonstruować supernowoczesną zbroję i zmierzyć się ze złem panującym na świecie. Mimo to, wiedzie również normalne życie jako miliarder naukowiec.

Avengers (2012)

Przywódca T.A.R.C.Z.Y tworzy drużynę składająca się z Iron Mana, Kapitana Ameryki, Hulka i Thora. Ich misją jest stworzenie zespołu by chronić Ziemię. Ponadto muszą stoczyć wyczerpującą walkę z bratem Thora-Lokim.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016)

Podczas, gdy władze państw chcą zarządzić, w jakich okolicznościach korzystać z pomocy superbohaterów oraz wprowadzić ustawę regulującą ich działania, na czele Avengersów staje Kapitan Ameryka. On i cała ekipa po raz kolejny ratują dzieje ludzkości.

Strażnicy Galaktyki (2014)

Peter Quill po kradzieży artefaktu jest narażony na niebezpieczeństwo. W momencie zagrożenia wraz z Gamorą, Grootem, Rocketem i Draxem postanawia stworzyć drużynę, która odpowiedzialna będzie za losy całej galaktyki.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Peter Parker musi zmierzyć się z niebezpiecznym Vulturem. Jego poczynaniom czujnym okiem przygląda się mentor Tony Stark. W dodatku Spider-Man musi pogodzić życie normalnego nastolatka z obroną najbliższych.

To tylko top 8 filmów Marvela. A więc spośród długiej listy, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Co więcej, wytwórnia na bieżąco tworzy nowe ekranizacje z ulubionymi superbohaterami!

Poniżej została przybliżona sylwetka Stana Lee, odpowiedzialnego w dużej mierze za ogromny sukces wydawnictwa Marvel.

źródła zdjęć: marvel.com