Rosyjskie filmy i seriale w CDA Premium. Polecane nowości!

Filmy i seriale na CDA Premium.

Rosyjska kinematografia jest na pewno godna uwagi i już zapisała się w historii kina wielkimi literami. Produkcje naszych wschodnich sąsiadów zarówno te lżejsze, jak i bardziej ambitne, są doceniane przez krytyków, a także widzów na całym świecie. W CDA Premium znajdziecie wiele produkcji, a lista rosyjskich filmów i seriali stale rośnie i już jest bardzo bogata. Przybliżamy Wam kilka nowości, które bez wątpienia polecamy.

Seriale w CDA

Iwan Groźny (2021)

Historyczne produkcje z wielkim rozmachem to bez wątpienia mocna strona rosyjskiej kinematografii. Doskonałym przykładem rosyjskiego serialu, który warto zobaczyć jest „Iwan Groźny„. Serial od niedawna znajdziecie w katalogu CDA Premium.

Iwan IV Groźny (1530-1584) był najbardziej kontrowersyjną postacią w historii Rosji. Podczas jego panowania tortury i egzekucje były na porządku dziennym. Jego okrucieństwo doprowadziło do tego, że zabił swojego syna. Serial ma 8. odcinków, a widz jest postawiony przed próbą zrozumienia krwawej działalności Iwana Groźnego. Bez wątpienia jest to udana produkcja i warta uwagi.

Zobacz także: Film „Dama Pik” online! To musicie zobaczyć!

Filmy w CDA

Koma (2019)

Ten rosyjski film science-fiction kosztował jego producentów 4 mln dolarów. Choć jest to stosunkowo niski budżet, to udało się zrobić film na naprawdę wysokim poziomie. Jest to mieszanka Incepcji i Matrixa.

Największą uwagę zwraca fabuła, która opowiada o tajemniczym wypadku, po którym młody mężczyzna odzyskuje świadomość w świecie opartym na wspomnieniach ludzi, którzy znajdują się w głębokiej śpiączce. Produkcja wciąga i daje do myślenia. Nie zobaczymy w nim przemocy, morza krwi, czy scen seksu.

The Balkan Line (2019)

Kolejny mocny film o Bałkanach, jednak z całkiem nowej perspektywy. To nie jest Hollywood. Obraz pełen bólu i cierpienia serbskiego narodu, czego w kinie jest jak na lekarstwo. Jest to płynna narracja trzymająca w napięciu do samego końca.

Po zbombardowaniu Jugosławii przez NATO w 1999 roku, jugosłowiańska armia wycofuje się z Kosowa pozostawiając Serbów albańskim terrorystom. W filmie zobaczymy rabunki, masowe zabójstwa oraz handel ludzkimi organami.

Za lustrem (2020)

Ciekawa historia z doskonałą narracją i wieloma zwrotami akcji.

Za lustrem

Dwie siostry zwracają uwagę na lustra w domu swojej ciotki, które są zakryte lub schowane. Jedna z nich trafia na lustro w piwnicy domu i niespodziewanie uwalnia demona. Nietypowy horror inny niż wszystkie. Nie jest to ociekająca krwią produkcja. Zdecydowanie dla miłośników klasycznych rozwiązań w filmach grozy.

Legenda o Kołowracie (2017)

Kolejna historyczna produkcja oparta na legendach. Film zrobiono w hollywoodzkim stylu i to właśnie dlatego robi wielkie wrażenie.

Rosja w XIII wieku. Siedemnastu wojowników broni swojej ziemi przed armią mongolskich żołnierzy Batu Khana.

Wiking (2016)

Piękna epicka opowieść o Rusi Kijowskiej. Widz znajdzie w niej słowiańskie dziedzictwo powiązane z Wikingami.

Po śmierci ojca młody książę Wikingów Władimir Nowogrodzki zostaje zmuszony do emigracji przez zamarznięte morze. Ucieka przed zdradzieckim przyrodnim bratem. W tej produkcji zachwycają zdjęcia. To bez wątpienia trzeba zobaczyć.

CDA Premium

Jeżeli lubicie i szukacie rosyjskich produkcji, to zapraszamy do CDA Premium. Znajdziecie tam wiele gatunków filmów i seriali od lekkich komedii po kino z rozmachem i wciągające seriale. Klikając w link automatycznie przekieruje Was na stronę:   https://www.cda.pl/premium/rosja.

ZAPRASZAMY NA CDA PREMIUM!