Przerażające hotele – zobacz najstraszniejsze z nich

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – co powiecie na zestawienie, w którym opiszemy przerażające hotele? Dla wielu miłośników grozy, horrory i mrożące krew w żyłach historie to zbyt mało. A gdyby tak dobrowolnie udać się do miejsca o bardzo złej sławie? 

Hostel Cats – Hiszpania

Ten hotel znajduje się w ścisłym centrum Madrytu. Jego pełna i oficjalna nazwa to Cats Hostel Madrid Sol. Mówi się, że pracownicy tego obiektu bardzo często otrzymują niepokojące sygnały od przebywających tam gości. Aura niepokoju, dziwne dźwięki a nawet… lewitujące przedmioty w tamtejszych pokojach. Klienci opisywali nawet sytuacje, jakoby mieli spotykać tam duchy. Miejsce to bardzo często zmienia właścicieli.

Black Swan Hotel – Wielka Brytania

Niezwykle urokliwy i niewielki hotel w Wielkiej Brytanii, ma też niezwykłą sławę. Legendy głoszą, że na jego terenie setki lat wcześniej, znajdowała się miejska szubienica. Stracono tam wiele ludzkich istnień – ludzi tych taka kara na pewno nie dotknęła za niewinność. Co więcej – mówi się, że szubienica stała w miejscu, gdzie dziś znajduje się główny hotelowy salon. Znajomość tej historii wystarcza, aby podczas pobytu tam, wszelkie nawet nieznaczące, jednak niepokojące wydarzenia, kojarzyć z tym jakże mrocznym faktem.

Corona de Aragon – Hiszpania

Po raz kolejny Hiszpania! Tym razem jednak nie stolica – Madryt, a Saragossa. To właśnie tam znajduje się kolejny owiany mroczą historia obiekt. Pod koniec lat siedemdziesiątych, w budynku ówczesnego hotelu wybuchł ogromny pożar. Płomienie pochłonęły tam blisko 100 ludzkich istnień. Ludzie skakali też z wysokich pięter z nadzieją, że przeżyją upadek. Samoistnie włączające się przedmioty elektryczne? Błyskające lampy? Te z pozoru nieistotne sytuacje, biorąc pod uwagę dramat jaki rozegrał się w Saragossie w 1979 roku, pobudzają wyobraźnię. Jeśli się tam wybieracie z drugą połówką – lepiej nie przytaczajcie tej historii. Przerażające hotele to miejsca, które nie dla wszystkich mogą okazać się dobrą rozrywką.

Burchianti – Włochy

Hotel Burchianti znajduje się we Florencji. Przykuwa uwagę swoją piękną budowlą i pokojami o wysokim zdawałoby się standardzie. Klienci skarżą się jednak, że obiekt jest nawiedzony. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej Hostel Cats, tak i tutaj – można zauważyć lewitujące przedmioty. Ponadto niektórzy przebywający tam odczuwają silny niepokój. Mówi się nawet słyszalnych w porach nocnych krokach w pokoju, a także – o zgrozo – wyczuwalnym na twarzy oddechu. Sama myśl o tym przyprawie o gęsią skórkę.

Stanley Hotel – Stany Zjednoczone

Ten hotel część może znać – jest dość popularny głównie z tego względu, że był inspiracją dla powieści Stephena Kinga (Lśnienie). Mówi się, że znajdujący się w Kolorado obiekt jest faktycznie nawiedzany. Straszyć mają tam duchy właścicieli. Goście bardzo często skarżą się na niewyjaśnione zjawiska, których są świadkami. Chodzi między innymi o sytuacje, gdzie z kranów sama zaczyna lecieć woda. Słyszalne są także jęki kobiet i dzieci. Słychać kroki, trzaskają drzwi. Biorąc pod uwagę otoczkę związaną z powieścią Kinga – to musi robić wrażenie!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.