10 najlepszych horrorów – przegląd strasznych filmów

Gusta filmowe bywają różne. Jedni uwielbiają komedie romantyczne, inni dramaty, a jeszcze inni horrory. Jeżeli lubisz się bać proponujemy Ci 10 najlepszych horrorów. Nie są to mainstreamowe tytuły, ale takie, po których możesz mieć problemy z zaśnięciem. Który z nich jest Twoim zdaniem najstraszniejszy?

10 najlepszych horrorów – zestawienie:

28 Days Later… (2002) – 28 dni później

Reżyser: Danny Boyle

W pustym szpitalu młody chłopak budzi się ze śpiączki. Wtedy odkrywa, że większość mieszkańców miasta została śmiertelnie zarażona niebezpiecznym wirusem. Powoduje on u ludzi niekontrolowaną agresję. Co ostatecznie zrobi i jak sobie poradzi?

[Rec] (2007)

Reżyser: Jaume Balagueró, Paco Plaza

Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy strażakom w nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców. Jednak już przy pierwszej interwencji sprawa wymyka się spod kontroli. Dlatego też to, co miało być rutynową procedurą, zamienia się w istne piekło. Ekipa telewizyjna i strażacy, zostają uwięzieni w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Do tego stawianie czoła przerażającym zdarzeniom jest cały czas rejestrowane przez kamerę.

A Quiet Place (2018) – Ciche miejsce

Reżyser: John Krasinski

Jest rok 2020. Na Ziemi pojawiają się potwory polujące na istoty wydające dźwięki. Ludzie, którzy ocaleli, nauczyli się żyć w całkowitej ciszy. Tak żyje małżeństwo Abbotów z dwójką dzieci. W związku z tym mieszkają na farmie odciętej od świata. Do tej pory udawało im się uniknąć krwiożerczych potworów. Jednak kiedy na świat przychodzi trzecie dziecko, świat zaczyna być niezwykle niebezpieczny. Co zrobić żeby uratować siebie i dzieci w tak niesprzyjających warunkach?

The Witch: A New England Folktale (2015) – Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

Reżyser: Robert Eggers

W Nowej Anglii jest rok 1630. William i Katherine prowadzą bogobojne życie. Razem z piątką swoich dzieci osiedlają się na skraju dziczy. Ich nowo narodzony syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach, plony niszczeją, a członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie. Film The Witch to mrożący krew w żyłach obraz rodziny opętanej własnymi lękami i obawami, skazanej na nieuchronne zło.

6 Souls (2010) – Inkarnacja

Reżyser: Björn Stein, Måns Mårlind

Główna bohaterka jest psychiatrą. Jako twardo stąpający po ziemi naukowiec, staje przed wielkim wyzwaniem w swojej karierze. Zostaje do niej skierowany pacjent z podejrzeniem osobowości mnogiej. Cara – psychiatra – próbując wytłumaczyć jego schorzenie w logiczny sposób, wpada w ciąg dramatycznych wydarzeń. Sięga nawet po teorie okultyzmu i zjawisk nadprzyrodzonych.

The Conjuring (2013) – Obecność 

Reżyser: James Wan

Ed i Lorraine Warren to znani na całym świecie badacze zjawisk paranormalnych. Któregoś dnia na pomoc wzywa ich rodzina Perronów otoczona przez demona nawiedzającego ich dom na farmie. Mroczna siła sprawia, że Warrenowie stają przed najtrudniejszym zadaniem, z jakim przyszło im się dotąd mierzyć.

It (2017) – To

Reżyser: Andres Muschietti

„It” to angielski tytuł filmu opartego na powieści Stephena Kinga. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Derry, gdzie grupa dzieci jest prześladowana przez morderczego klauna. Kiedy w mieście zaczynają znikać dzieci, grupa małoletnich musi stawić czoła swoim największym lękom. Jednak na ich drodze staje nikczemny klaun Pennywise – morderca lubujący się w zadawaniu bólu.

V/H/S (2012)

Reżyser: David Bruckner, Glenn McQuaid

W zrujnowanym domu na wsi znajduje się kolekcja kaset wideo. Grupa złodziei zostaje wynajęta do odzyskania ich. Choć pozornie zadanie jest łatwe, okazuje się jednak ogromnym problemem. W pokoju porzuconego domu złodzieje odnajdują trupa siedzącego przed panelem kontrolującym serię staromodnych ekranów telewizyjnych oraz stertę kaset wideo wokół niego. Oprócz tego każda kaseta zawiera przerażające nagranie.

The Strangers (2008) – Nieznajomi

Reżyser: Bryan Bertino

Film „Nieznajomi” to oparty na autentycznych wydarzeniach zapis spotkania ze złem w czystej postaci. Kristen i James mieli spędzić magiczną moc. Dlatego też przygotowali szampana, świecie, płatki róż. Prosto z przyjęcia weselnego swoich przyjaciół pojechali do domu letniskowego rodziców Jamesa położonego w urokliwym, ustronnym miejscu. Tam o godzinie czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi, a następnie pytanie „Jest Tamara?”. Nie wiedzieli wtedy jeszcze co ich czeka. Ostatecznie zaciszne pustkowie okazało się przekleństwem dla ofiar i błogosławieństwem dla napastników.

It Follows (2014) – Coś za mną chodzi

Reżyser: David Robert Mitchell

Dziewiętnastoletnia Jay prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Po stosunku z nieznajomym dokuczają jej dziwne wizje i tajemnicza istota. Na dodatek zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego lub kogoś z najbliższego otoczenia Jay. W związku z tym dziewczyna, wspierana przez grupę przyjaciół walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.