Kawa z masłem – rewelacja na odchudzanie

Śniadanie przez wielu uważane jest za najważniejszy posiłek dnia. Jedni przekonują, że najważniejsze w nim są warzywa, inni – białko, a jeszcze inni pełnoziarniste pieczywo i masło. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie śniadania bez herbaty, inni bez kawy. Być może kompromisem i sposobem dla zabieganych jest kawa z masłem.

 

Kuloodporna kawa

Kawa z masłem jest nowym trendem kulinarnym określanym mianem kawy kuloodpornej czyli bulletproof coffee. Ma pobudzające i odchudzające właściwości, a tłuszcz w kawie jest zastrzykiem energii na cały dzień. Oprócz tego może dać ci też uczucie sytości utrzymujące się od rana do godzin wieczornych. Zawarty w niej tłuszcz hamuje łaknienie i zapewnia uczucie sytości. Kawa z masłem to zatem świetny sposób jeśli chcesz schudnąć i poprawić funkcjonowanie mózgu. Możesz też pić kawę z masłem przed egzaminami lub wysiłkiem fizycznym. Idealna jest także jeśli jesteś osobą zabieganą, która często wychodzi do pracy bez zjedzenia śniadania. Dostarczając kofeiny i tłuszczu likwiduje zmęczenie, senność i znużenie.

Kawa z masłem

Napój ten wziął się od blogera amerykańskiego prowadzącego bloga o odchudzaniu i zdrowym żywieniu, zafascynowanego tybetańskim sposobem picia herbaty z masłem z mleka jaków. Aby przyrządzić kuloodporną kawę potrzebujesz kawy arabica oraz niesolonego masła i oleju kokosowego. Masło powinno być wykonane z mleka krów wypasanych na pastwiskach i karmionych świeżą trawą. Do kubka kawy dodaj co najmniej łyżkę masła i jedną lub dwie łyżki oleju kokosowego. Wszystkie składniki przelej do blendera i zmiksuj do momentu otrzymania gładkiej konsystencji. Kawa nie uda się jeśli użyjesz zwykłej kawy rozpuszczalnej lub bezkofeinowej. Jeżeli lubisz słodką kawę, dodaj cukier bądź stewię.

Podsumowując, kawa z masłem to dość nietypowy pomysł. Jej smak jest równie nietypowy. Zwolennicy uważają, że smak może być trudny do zaakceptowania. Niemniej jednak kawa z masłem nie powoduje przyrostu masy ciała, a dodatkowo pobudza procesy przemiany materii dlatego polecana jest osobom odchudzającym się. Oprócz tego korzystnie wpływa na pracę mózgu i zwiększa sprawność intelektualną.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.