Bubble tea – jak zrobić? Domowe sposoby na przygotowanie

Wielu z was pewnie zna bubble tea! Czyli herbatę, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Aktualnie można ją spotkać w większości herbaciarni czy kawiarni i korzystać ze smaków. Idealnie nadaje się na upalne dni i z pewnością orzeźwi każdego. Dlatego proponujemy przepis, jak zrobić domową bubble tea! 

Co tutaj znajdziesz:
• bąbelkowa herbata – co to jest
• domowy przepis

Bubble tea co to jest?

„Bąbelkową herbatę” wynaleziono w tajwańskiej herbaciarni w XX wieku. Jednak nie jest to zwykła herbata. Przede wszystkim liczą się w niej dodatki. Mianowicie chodzi o kulki tapioki i mleko. Może to być oryginalne urozmaicenie dla dzieci, które niekoniecznie przepadają za piciem herbaty. Zawsze to jakieś zachęcenie.

Kuleczki tapioki widoczne są na dnie i za pomocą grubej słomki, pijemy je razem z herbatą. Jest to czasami niemałe wyzwanie, jak i świetna zabawa. Plusem przygotowania jej w domu jest fakt, iż można skomponować ją tak, jak się chce, czyli różne smaki, kolory. Poniżej znajdziecie potrzebne informacje, jak zrobić bubble tea.

Bubble tea jak zrobić?

Okazuje się, że przepis jest bardzo prosty i nie zajmie wam dużo czasu. Czyli to idealne połączenie! A więc, co potrzeba? Wystarczy kupić kulki tapioki, przygotować wodę do gotowania, mleko i herbatę. Tyle!

Po pierwsze, należy przygotować tapiokę. Jak trzeba to zrobić? Tapioka przed ugotowaniem to białe, twarde kulki, dlatego należy je odpowiednio przyrządzić. Muszą być miękkie i sprężyste, ale pamiętajcie! Lepiej ich nie rozgotować. Dlatego wrzucamy je na gotującą wodę i gotujemy przez 30 minut. Następnie, odkładamy na kolejne 30 minut pod przykryciem i czekamy aż kuleczki będą miały idealną konsystencję.

Później, parzymy czarną herbatę. Wystarczy zalać ją wrzątkiem i poczekać 3 minuty. Mleko w międzyczasie podgrzewamy i spieniamy. Wybranymi przez was sposobami. Do szklanki wkładamy kuleczki z tapioki, dodajemy syrop trzcinowy, gdyż kulki nie mają smaku. Dorzucamy mleczną piankę i zalewamy herbatą! I gotowe! Można próbować i robić kiedy tylko będziecie chcieli.

źródło zdjecia: nextforum

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.