Najdroższy dom na świecie! Zobacz jak wygląda oraz ile kosztuje

Najdroższy dom na świecie! Zastanawialiście się kiedyś ile może kosztować najdroższy dom na świecie? Drugim pytaniem najczęściej okazuje się – dlaczego akurat on? Co takiego wyróżnia daną budowlę, aby stała się najdroższą na rynku? Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania! 

Najdroższy dom na świecie

Najdroższy dom znajduje się w USA a jego sprzedażą zajmuje się prestiżowa firma Hilton & Hyland, mająca w ofercie zdecydowanie więcej wielomilionowych inwestycji. Witryna wystawiająca nieruchomość na sprzedaż, reklamuje ją jako najlepszą ofertę mieszkaniową w Stanach Zjednoczonych.

Robiący ogromne wrażenie dom został zaprojektowany już w 1930 roku przez Sumnera Spauldinga. Wyróżnia się ponadczasową elegancją. Jest czymś na wzór stylu francuskiego neoklasycyzmu. W ciągu lat, dom przechodził kilka renowacji. Największa miała miejsce w latach 80. Odpowiedzialny za nią był Henri Samuel, jeden z najwybitniejszych projektantów XX wieku. 

Rezydencja może poszczycić się kapitalnym, zapierającym dech w piersiach widokiem na Ocean Spokojny oraz panoramę miasta Los Angeles.

Wyposażenie domu

Wrażenie robi to, jak wyposażone zostało domostwo. Znajduje się w nim wiele bardzo ciekawych i istotnych dla wysokiej ceny pomieszczeń. Jego wizytówką są przede wszystkim wyśmienicie zaprojektowane przez Wallacea Neffa sypialnie, zapierający dech w piersiach 75-metrowy basen, a także kort tenisowy. 

To jednak nie koniec. W środku uświadczymy jeszcze miejsce na galerię samochodów (mieści się w niej aż 40 pojazdów), oraz winiarnię z 12 tysiącami butelek wina. Nie sposób nie wspomnieć także o fantastycznych ogrodach, których styl przypomina klasyczne dwory przy francuskich zamkach. Można się tam poczuć jak w bajce.

Najdroższy dom na świecie 2019 – cena

Ile kosztuje tak niezwykła posiadłość? Na cenę, oprócz kapitalnego stylu i prestiżu domostwa, wpływa rzecz jasna lokalizacja, w jakiej jest ono usytuowane. Znajduje się ona bowiem w tak zwanym Platynowym Trójkącie osiedli Los Angeles. Co to oznacza? Mianowicie to, że znajduje się między Beverly Hills, Holmby Hills oraz Bel Air. Wszystko to u podnóża malowniczych Gór Santa Monica. Nieruchomości znajdujące się tam, należą do najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Za opisywany dom należy zapłacić 245 milionów dolarów. W przeliczeniu na złotówki, daje to niewiele mniej niż miliard złotych. 

źródło zdjęć: hiltonhyland.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.