Ile zarabia Ronaldo? Zobacz kwotę, która zwala z nóg

Ile zarabia Ronaldo? Zarobki piłkarzy, ale i same kwoty pompowane w piłkarskie środowisko – organizacje dużych imprez, stadiony, opiewające na miliony kontrakty reklamowe – budzą sporo kontrowersji. Zastanawialiście się jednak kiedykolwiek, ile tak naprawdę zarabiają czołowi na świecie zawodnicy piłki nożnej? Dziś prześwietlamy zarobki niezwykle popularnego portugalskiego gwiazdora – Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo – kto to jest?

Choć pytanie wydaje się nie mieć większego sensu – bowiem mało kto nie zna tego człowieka – warto pochylić się nad kilkoma ciekawymi kwestiami związanymi z jego życiem. Choć nadal wygląda jak młody bóg, na karku ma już 34 lata. Mimo tego nie zwalnia tempa i nadal się rozwija. Słynie z katorżniczej pracy. Często porównywany jest z Leo Messim – kolejnym piłkarskim geniuszem. Wraz z Argentyńczykiem uznawani są za najlepszych piłkarzy na świecie. Zwraca się jednak uwagę na ważną kwestię dotyczącą ich umiejętności – o Messim mówi się, że ma wrodzony talent, natomiast o Ronaldo, że miejsce w którym aktualnie się znajduje zawdzięcza swojej wieloletniej, ciężkiej pracy.

Cristiano w futbolu osiągnął już niemal wszystko. Z najważniejszych trofeów brakuje mu jedynie pucharu za wygranie Mistrzostw Świata z drużyną narodową. Jest maszynką do strzelania goli – w samej reprezentacji ma ich 85. W karierze klubowej natomiast, bramkarzy rywali na zawodowym poziomie pokonał już – bagatela – 419 razy. Był bohaterem dwóch nieprawdopodobnych jeśli chodzi o warunki pieniężne transferów. W 2009 roku hiszpański Real Madryt zapłacił za Ronaldo aż 94 miliony Euro. Przed rokiem blisko 100 milionów Euro wyłożył na niego włoski Juventus.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo

Kwota, jaką Ronaldo inkasuje za jeden rok spędzony w Turnie jest wręcz niewyobrażalna. Warto przypomnieć, że w Hiszpanii Portugalczyk zarabiał około 21 milionów Euro rocznie. Czy było to dla niego zbyt mało? Na to wychodzi. W Realu Madryt był królem, jednak zdecydował się na zmianę otoczenia. Warunkował to potrzebą nowych wyzwań, ale nie bez powodu musiały być warunki zaproponowane przez włoskiego giganta. W Juventusie, Ronaldo zarabia rocznie około 30 milionów Euro. Oznacza to, że jego miesięczna gaża wynosi około 2,5 miliona Euro. Do tego dochodzą wielomilionowe kontrakty reklamowe, które jednak niedawno temu stanęły pod znakiem zapytania, ze względu na afery obyczajowe z udziałem znanego zawodnika.

źródło zdjęcia: en.as.com oraz carfromjapan.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.