Niezidentyfikowany pocisk wystrzelony z Korei Północnej! Gdy oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę, która została zaatakowana przez Rosję – interesuje rzeczy dzieją się w kraju, którym rządzi Kim Dzong Un. Mianowice, agencja Reuters podaje, że w sobotni poranek czasu lokalnego, z terytorium Korei Północnej wyleciał nieznany pocisk. Co jeszcze wiadomo o niepokojącym zdarzeniu?
Niezidentyfikowany pocisk wystrzelony z Korei Północnej. Gdzie poleciał?
Interesujące i stosunkowo niepokojące wieści docierają z Korei Północnej. Mianowicie, z terenu kraju, którym rządzi Kim Dzong Un, wystrzelono niezidentyfikowany jak dotąd pocisk. O wszystkim informuje agencja Reuters. Wszystko wskazuje na to, że pocisk wpadł jednak do morza i nie wyrządził żadnych poważnych szkód. Prawdopodobnie była to kolejna już próba rakietowa Korei Północnej w tym roku. Jak zauważa Reuters, to już dziewiąty tego typu test w ostatnim czasie.
Jak podaje RMF24.pl, wystrzelenie pocisku potwierdziło „Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii Korei Południowej, japońska straż przybrzeżna oraz rząd w Tokio”. Poleciał on w kierunku Morza Japońskiego. Ponadto Japończycy przekazują, że pocisk spadł do wody na krótko po starcie. Tym samym nie dotarł do wyłączonej strefy ekonomicznej w Japonii. Ostatnie ruchy Korei Północnej dają jednak do myślenia.
Wystrzelenie pocisku przez Koreę Północną nie zagroziło bezpieczeństwu i nie przyniosło strat materialnych Japonii
Japończycy zapewniają, że wystrzelenie pocisku nie przyniosło im żadnych strat materialnych, a ich bezpieczeństwo nie było nawet przez moment zagrożone. Warto jednak zwrócić uwagę na manewry Korei Północnej, które mają miejsce na krótko przed wyborami prezydenckimi w Korei Południowej. Te zaplanowano na 9 marca.
Nie wyklucza się nawet scenariusza, że w dniu wyborów lub tuż przed nimi, odbędzie się jeszcze poważniejszy test rakietowy Korei Północnej.
Mimo tego, że rakieta nie zagroziła Japonii – nikt nie wie o szczegółach testu, o którym mowa. RMF24.pl podaje, że:
Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Płd. nie udzieliło szczegółowych informacji na ten temat.
źródło: RMF24.pl