Zdeptał rannego ptaka – spędzi pół roku w więzieniu i zapłaci grzywnę. To wszystko spowodowane jest wyrokiem sądu w skandalicznej sprawie. Miała ona miejsce miała w lipcu ubiegłego roku na Dolnym Śląsku – we Wrocławiu. Właśnie tam, czekający na pomoc ranny ptak, spotkał się z bestialskim potraktowaniem przez jednego z przechodniów. O wyroku na swoim profilu w serwisie Facebook poinformowała Ekostraż.
Zdeptał rannego ptaka – spędzi pół roku w więzieniu, dodatkowo zapłaci grzywnę
Temat znęcania się nad zwierzętami jest wyjątkowo piętnowany przez społeczeństwo. Ludzie nie mogą pojąć, dlaczego bezbronnym stworzeniom wyrządza się tyle krzywdy. W ostatnim czasie z drastycznym traktowaniem spotykają się także dzikie zwierzęta, w tym ptaki. Niegdyś surowiej karano akty agresji wobec zwierząt domowych, jednak aktualnie zaczyna się to zmieniać i nikt nie jest już bezkarny. Pokazuje to sprawa z Wrocławia. W lipcu ubiegłego roku, przechodnie w stolicy Dolnego Śląska znaleźli rannego ptaka. Wrona oczekiwała pomocy, gdy nagle obok ptaka pojawił się mężczyzna, który zwyczajnie nadepnął jej na głowę a tym samym zabił zwierzę. Zbulwersowało to świadków, którzy zrobili zdjęcie sprawcy – co wydatnie pomogło w jego odnalezieniu przez policję. Teraz zapadł wyrok w sprawie – 6 miesięcy więzienia oraz tysiąc złotych kary.
Mężczyzna, który zabił ptaka, powiedział świadkom zdarzenia, że „tak się robi”
Mężczyzna przy obecności świadków, zwyczajnie rozdeptał głowę ptaka. To spowodowało jego natychmiastową śmierć – a wobec oburzenia innych powiedział, że „tak się robi”. Na szczęście nie uszło mu to na sucho, gdyż ktoś zrobił mu zdjęcie, a ono pomogło policji w szybkim zidentyfikowaniu sprawcy zdarzenia.
Teraz wiadomo, że mężczyzna w więzieniu spędzi aż pół roku. Gdyby tego było mało, będzie musiał wpłacić tysiąc złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Na łamach portalu o2.pl, można przeczytać krótkie uzasadnienie sądu w omawianej sprawie. Cytujemy je poniżej:
Kara powinna też wpłynąć na kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku przestępstw popełnianych na szkodę zwierząt, traktowanych nierzadko bardziej jak przedmioty niż jak żywe stworzenia.
źródło zdjęcia: animalistka.pl