Site icon aju.pl

Opracowano model człowieka zmienionego przez korzystanie z technologii

Model człowieka zmienionego przez korzystanie z telefonu

Opracowano model człowieka, który zmienił się pod wpływem korzystania z telefonów i komputerów. Technologia sprawia, że nasze ciała sukcesywnie są modyfikowane. Naukowcy stworzyli więc Mindy, czyli postać z przyszłości przekształconą przez korzystanie z gadżetów.

Grubsza szyja i skulone plecy

Caleb Backe, ekspert ds. zdrowia uważa, że podczas długotrwałego przechylania głowy w dół, mięśnie szyi ulegają napięciu. Muszą bowiem utrzymać ciężar głowy. W efekcie tors jest wyciągany przed biodra, zamiast pozostawać prosto i w jednej linii. Wówczas szyja staje się grubsza, a plecy zgarbione.

Zgięty łokieć

Łokieć zgięty pod kątem 90 stopni nazwano potocznie „smartfonowym łokciem”. Jest to typowe ułożenie ręki podczas korzystania z telefonu. Lekarz tłumaczy to zjawisko:

Syndrom ten spowodowany jest naciskiem lub rozciągnięciem nerwu łokciowego, który przebiega w rowku po wewnętrznej stronie łokcia. Powoduje to drętwienie lub mrowienie w pierścieniu i małych palcach, ból przedramienia i osłabienie dłoni.

Kciuk telefonisty

Opracowano model, który posiada zniekształcone kciuki, z powodu nadmiernego trzymania dłoni w nienaturalnej pozycji.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA STRACIŁA WZROK PO TYM, JAK SPĘDZIŁA NOC PRZED TELEFONEM

Mniejszy mózg

Nowoczesne technologie wykorzystuje się w wielu dziedzinach życia. Ułatwiają i przyspieszają wiele czynności. W efekcie ludzie przemęczają się mniej i nie muszą tak bardzo wysilać swojego mózgu. Konsekwencją tego może być mniejszy mózg jak i całe ciało.

Grubsza czaszka

Telefony emitują szkodliwe dla ludzi promieniowanie. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach wiele dzieci, które mają delikatne kości korzysta regularnie ze smartfonów. Organizm chcąc bronić się przed negatywnymi falami może pogrubić czaszkę.

Podwójna powieka

Oczy to jedyny obszar naszego ciała, którego nie swobodnie dotykać. Udowodniono, że ekrany telefonów jak i komputerów mają negatywny wpływ na wzrok, co więcej powodują takie dolegliwości jak ból głowy, przemęczenie oczu, a czasem nawet i utratę wzroku. Naukowiec tłumaczy:

Ludzie mogą rozwinąć większą, wewnętrzną powiekę, aby zapobiec ekspozycji na nadmierne światło lub też soczewka oka może być rozwinięta ewolucyjnie, tak że blokowałaby przychodzące światło niebieskie z wyjątkiem świateł o wysokiej długości fali, takich jak: zielony, żółty lub czerwony.

Exit mobile version