Site icon aju.pl

Dziecko, które przyszło na świat w skórze starca. „Nie płakała po narodzinach”

Dziecko w skórze starca

20-letnia kobieta pochodząca z RPA urodziła dziecko. Momentalnie przykuło ono uwagę wszystkich, ponieważ nie płakało i jak relacjonują świadkowie, dziwnie oddychało. Niepokój wzbudził również wygląd noworodka, bowiem przypominał starca. Przypuszczenia związane z mutacją genetyczną oraz chorobą szybko zostały potwierdzone przez lekarzy.

Niemowlę w skórze starca

20-latka mieszkająca w RPA urodziła dziecko we własnym domu. Szybko zorientowała się, że coś jest nie tak, ponieważ noworodek nie płakał i „dziwnie oddychał”. Postanowiono wezwać służby medyczne. Świeżo upieczona mama wraz z niemowlęciem trafiła do szpitala. Warto dodać, że podczas porodu kobiecie towarzyszyła również jej rodzina. Babcia 20-latki od początku przeczuwała, że coś jest nie tak. Wspominając poród powiedziała:

Tam powiedziano nam, że jest chora. Faktycznie, byłam przy porodzie i od razu zauważyłam, że coś z nią jest nie tak. Nie płakała po narodzinach i dziwnie oddychała.

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSYJNY WIERSZYK W PODRĘCZNIKU DLA PIERWSZOKLASISTÓW – JEGO TREŚĆ OBIEGŁA SIEĆ. RODZICE UCZNIÓW NIE KRYJĄ OBURZENIA

Zdjęcie dziecka trafiło do sieci i spotkało się z wieloma skrajnymi komentarzami. Wiele osób nie rozumiało choroby noworodka i szydzili z jego wyglądu.

W trakcie pobytu w szpitalu lekarze zdiagnozowali u dziecka progerię, czyli rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół polegający na bardzo wczesnym starzeniu się. Potocznie o chorobie tej mówi się „przedwczesna starość”.

Niestety na ten moment nie istnieje żadne skuteczne leczenie progerii. Zwykle przez pierwszy rok dziecka choroba objawia się jedynie aspektami wizualnymi, jednak po czasie często przybiera na sile. Osoby chore na to schorzenie mają problemy z przybraniem masy ciała, ich skóra wiotczeje, a włosy wypadają. Ponadto dochodzą do tego choroby i schorzenia, z którymi borykają się starsze osoby, dlatego dzieci z progerią często mają również problemy z sercem, stawami czy ciśnieniem. Niestety choroba ta przyczynia się również do wczesnej śmierci i zwykle jest to około 13-15. rok życia. Najstarszą obecnie żyjącą osobą z progerią jest Tiffany Wedekind, która ma 44 lat.

 

źródło:parenting.pl

Exit mobile version