Site icon aju.pl

Badania potwierdzają, że ciąża może być zaraźliwa

Badania potwierdzają

Badania potwierdzają, że ciąża może być zaraźliwa. Tą informację opublikowano już w 2014 roku w czasopiśmie American Sociological Association. Eksperyment trwał 10 lat, a naukowcy przeanalizowali dane 1720 kobiet. Co ciekawe ponad połowa z uczestniczek urodziła dziecko przed końcem eksperymentu.

Ciąża może być zaraźliwa

Słowem wstępu warto zauważyć, że w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych padł rekord w liczbie ciąż – było ich aż 6,2 mln. Może to efekt „zarażenia”? W 2014 roku czasopismo American Sociological Association opublikowało wyniki badań, z których wynika, że ciąża może być zaraźliwa. Warto wspomnieć, że badania trwały aż dekadę – od 1990 do 2000 roku. Naukowcy przeanalizowali wówczas dane 1720 kobiet i zauważyli, że ponad połowa z uczestniczek urodziła dziecko przed końcem eksperymentu.

Wiele kobiet mówi o „więzach przyjaźni”. Mianowicie uważają, że ludzie podejmują działania zgodne lub podobne do tych, które mają miejsce w ich najbliższym otoczeniu. Ponadto, relacje międzyludzkie zdecydowanie wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Naukowcy dodają, że widok ciężarnej przyjaciółki wywołuje pozytywne odczucia w kobiecie i podświadomie zaczyna wpływać na jej intencje płodności.

 

ZOBACZ TAKŻE: O KROK OD TRAGEDII! BEZMYŚLNE OPIEKUNKI PRZEBIEGŁY Z DZIEĆMI PRZEZ ZAMKNIĘTY PRZEJAZD

Dlaczego tak się dzieje?

Kolejnym argumentem, który może potwierdzać tę tezę jest fakt, że kobieta widząc swoją przyjaciółkę, która jest w stanie zadbać o swoje dziecko, zyskuje pewność co do własnych możliwości macierzyńskich. Kolejnym ważnym aspektem jest wewnętrzne poczucie, że kobieta pozostaje w tyle. Jeśli widzi, że jej najbliższe koleżanki czy rodzina wychowują dziecko, kobieta pragnie być na bieżąco i doświadczać tego samego co one. Co więcej, Wspomniane więzy przyjaźni mogą również wpływać na liczbę dzieci, a powody są takie same.

Warto również wspomnieć o kolejnym ciekawym odkryciu. Wyżej opisane zjawiska nie sprawdzają się jednak jeśli chodzi o rodzeństwo. Niektórzy naukowcy tłumaczą to faktem, że w dzisiejszym świecie w dorosłym życiu przyjaciele często stają się nam bliżsi niż rodzeństwo.

 

Exit mobile version