Site icon aju.pl

Cellulit u mężczyzn. Czy to możliwe? Jak leczyć?

Utarło się powiedzenie, że cellulit u mężczyzn nie występuje, lecz czy to prawda? Występuje, ale niezwykle rzadko. Mimo, że cellulit jest postrzegany jako domena kobiet i przypadłość, na którą choruje tylko płeć piękna, to jednak zdarza się, że panowie też zmagają się ze skórką pomarańczową. Zatem jak zapobiegać i leczyć takie zmiany? Czy zwykła dieta wystarczy, aby się pozbyć niechcianych zgrubień?

Czy mężczyźni mają cellulit?

Oczywiście, że tak! Jednak jest to zjawisko rzadko spotykane. Dzieje się tak z powodu innej budowy tkanek męskich, a także odmiennej gospodarki hormonalnej. Panowie mają bowiem niski poziom estrogenów, a to właśnie one odpowiadają za pojawienie się na skórze nieestetycznych fałdek i zgrubień. Przez obecny tryb życia, który opiera się głównie na siedzeniu przed komputerem i poruszaniem się wszędzie autem, powoduje że cellulit zaczyna być problem globalnym.

Męski cellulit to choroba?

Nie jest chorobą sam w sobie, jednak wystąpienie pomarańczowej skórki na męskim ciele może być ostrzeżeniem. Często może wystąpić przy chorobie Klinefeltera, hypogomazynie, a także wskutek podawania estrogenów podczas leczeniu raka prostaty. Na skutek usunięcia jąder albo zażywania hormonów anabolicznych w celu zwiększenia masy mięśniowej, również może się pojawić cellulit u mężczyzn. Fałdy i zgrubienia zaczną się pojawiać, ponieważ dojdzie do ginekomastu. To nic innego jak zwiększenie rozmiaru piersi u mężczyzn. Kolejnym krokiem będzie właśnie pojawienie się cellulitu.

Jak zapobiec cellulitowi męskiemu?

Jedynym sposobem zapobiegania jest dokładne zadbanie o swoją gospodarkę hormonalną. Wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe, ponieważ część przyjmuje różne leki, z których zrezygnować nie można. W tym przypadku nie będzie leku na cellulit. Zastosowanie zrównoważonej diety, która jest bogata w błonnik, a uboga w cukry i tłuszcze, może pomóc w walce z niechcianym gościem. Przydatne mogą się również okazać herbaty i napary z zielonej herbaty lub mięty. Pomocnym w leczeniu mogą być także masaże i specjalne kosmetyki, dzięki którym można zminimalizować widoczność skórki pomarańczowej.

Exit mobile version