Zakaz palenia na balkonach – co dalej? Zostanie wprowadzony?

zakaz palenia na balkonie

Zakaz palenia na balkonach – co dalej? Po raz kolejny wraca temat, który niemal co roku rozgrzewa społeczeństwo. Po jednej stronie barykady stoją tutaj palacze, natomiast po drugiej – osoby, którym przeszkadza dym papierosowy. Ci drudzy pragną, aby palenie na balkonach zostało w końcu zabronione. Palący natomiast uważają, że balkon to ich własność, wobec czego mogą tam robić wszystko, na co mają ochotę. Jak podaje RMF24.pl, sprawą zainteresowała się warszawska radna, Renata Niewitecka. Czy palacze powinni zacząć się obawiać?

Zakaz palenia na balkonach – co dalej? Czy możemy spodziewać się wprowadzenia ograniczeń?

Czy palenie papierosów na balkonach powinno zostać zakazane? Tego chcą osoby, które drażni dym papierosowy! Temat powraca niemal każdorazowo, gdy po zimnych miesiącach zaczyna robić się cieplej. Palacze chętniej wychodzą wtedy na balkony, co przeszkadza innym – niepalącym, którzy także chcą spędzać czas na swoich tarasach.

Czy jednak palenia na balkonie można zakazać? Sprawą zainteresowała się radna z Warszawy, Pani Renata Niewitecka. Jak podaje RMF24.pl, radna przeprowadziła ankietę. Jej zadaniem było sprawdzić, jaki głos w kwestii zakazu palenia na balkonie mają mieszkańcy Warszawy. O jednoznaczne wyniki trudno, a zdania były dość mocno podzielone. Tak jak wcześniej wspomniano, palacze nie widzą w swoich działaniach nic złego, a ponadto uważają, że balkon to ich własność i mogą tam robić co im się tylko podoba. Przeciwnicy palenia naturalnie są za wprowadzeniem zakazu.

ZOBACZ TAKŻE: MAJÓWKA 2021 – JAKIE OBOSTRZENIA CZEKAJĄ NAS NA MAJÓWKĘ? CO Z RODZINNYMI WYJAZDAMI, HOTELAMI I RESTAURACJAMI? CZY BIZNESY BĘDĄ MOGŁY PRZYJMOWAĆ TURYSTÓW? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI NIE MA DOBRYCH INFORMACJI…

Czego nie wolno robić na balkonie? Czy można zakazać palenia na balkonie?

Jak podaje RMF24.pl – mimo przeprowadzenia ankiety, radna nie może zrobić zbyt wiele. Jak podaje RMF24.pl:

Radna nie ma narzędzi by na podstawie wyników ankiety wprowadzić w życie jakikolwiek zakazy. Legislacja leży po stronie Sejmu.

Co ważne, to, że balkon należy do nas – nie oznacza, że możemy sobie pozwolić na nim na wszystko. Nie można tam przykładowo trzepać dywanów czy choćby grillować. To samo z wyrzucaniem śmieci oraz zachowaniami nieobyczajnymi – te na balkonie są zakazane.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.