PILNE: na Wenus potwierdzono pozaziemskie życie! Przełomowe odkrycie stało się faktem

PILNE: na Wenus

PILNE: na Wenus potwierdzono pozaziemskie życie! W dniu dzisiejszym cały naukowy świat mówi tylko o jednym – a to dlatego, że przełomowe odkrycie stało się faktem. Jak zapewniają naukowcy, w atmosferze rzeczonej planety odkryto gaz, który jest dowodem na to, że istnieją tam obce formy życia. Badania trwały już od wielu lat, wstępne przecieki pojawiały się od kilku dni, a nawet dziś rano, ale oficjalna informacja pojawiła się około godziny 17 czasu polskiego. Co takie odkrycie oznacza dla ludzi? Już teraz można usłyszeć komentarze, że rok 2020 to najgorszy moment na tego typu wiadomości…

PILNE: na Wenus potwierdzono pozaziemskie życie! Przełomowe odkrycie stało się faktem. Co to dla nas oznacza?

Ależ informacje docierają do nas ze świata! Jak się okazuje, naukowcy już oficjalnie potwierdzili, że na planecie Wenus jest życie pozaziemskie. Mają o tym świadczyć niezbite dowody, które zdobywano przez lata. Przecieki o tym, że wszystko potwierdzono, pojawiały się już dziś nad ranem, jednak jak podaje portal dailyweb.pl – wszystko oznajmiono dopiero około godziny 17 czasu polskiego.

Skąd pewność, że na Wenus znajduje się życie pozaziemskie? Za wszystko odpowiadać ma wykryty w tamtejszej atmosferze gaz – fosfinę. Portal dailyweb.pl pisze:

Jest to gaz, który na Ziemi uwalnia się tylko w jedyny sposób. Powstaje dzięki beztlenowym mikrobom. Taka wiadomość zmienia historię wszechświata.

Pojawia się jednak bardzo istotne pytanie. Co dla ludzkości oznacza tak przełomowe odkrycie?

ZOBACZ TAKŻE: ŚPISZ Z ŁADUJĄCYM SIĘ TELEFONEM? LEPIEJ TO PRZECZYTAJ! NASTOLETNI AMERYKANIN Z POWAŻNYMI POPARZENIAMI – JEGO ŁADOWARKA EKSPLODOWAŁA W ŚRODKU NOCY

Internauci z przekąsem: „2020 rok to zły moment na tego typu odkrycia”

O Wenus zwykle mówi się, że to planeta najbardziej przypominająca Ziemię. Co więcej, według wielu jest jedyną nie licząc Ziemi, na której występują aktywne wulkany. Niegdyś miały natomiast tam znajdować się wielkie oceany.

Co zatem oznacza odkrycie naukowców? Pisze o tym facebookowa strona „Z głową w gwiazdach”, dobrze orientująca się w omawianej tematyce:

Międzynarodowy zespół naukowców ogłosił właśnie, że w atmosferze Wenus odnaleziono Fosfinę – rzadki gaz, związek fosforu i wodoru który na Ziemi jest produktem beztlenowych mikrobów. Naukowcy nie znają dziś innego sposób na powstawanie tego związku w atmosferze Wenus poza… obecnością życia!

Jedynym znanym wytłumaczeniem tego fenomenu jest obecność mikroskopijnych, beztlenowych form życia funkcjonujących w atmosferze planety.

źródło: Facebook – Z głową w gwiazdach; dailyweb.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.