Lamborghini papieża Franciszka zmieniło właściciela. Wiadomo jak przeznaczono pieniądze

lamborghini papieża franciszka

Lamborghini papieża Franciszka zmieniło właściciela! Wyjątkowe białe super-auto trafiło na aukcję, z której dochód został przeznaczony na wsparcie chrześcijan w Iraku. Wszystko związane jest z pielgrzymką Ojca Świętego właśnie do tego kraju. Wiadomo do jakiego kraju powędrowało papieskie „lambo” i ile trzeba było zapłacić, aby stać się jego posiadaczem. Sportowy wóz papieża wyróżnia się jego autografem na masce pojazdu. Skąd głowa kościoła katolickiego miała tak imponujący pojazd?

Lamborghini papieża Franciszka zmieniło właściciela. Mówi się o zawrotnej kwocie

Popularne lamborghini papieża Franciszka zmieniło właściciela! Wiele osób z pewnością zastanawia się, jakim cudem Ojciec Święty wszedł w posiadanie takie wozu. Odpowiedź jest jednak zasadniczo banalna – jak podaje portal o2.pl, papież białe „lambo” dostał jeszcze w 2017 roku od koncernu motoryzacyjnego. Franciszek zdecydował się wystawić je na aukcję, z której dochody zasiliły cele charytatywne.

Chętnych na papieskie lamborghini nie brakowało. Ostatecznie jednak licytację wygrał obywatel Czech. Jak łatwo przypuszczać, za pojazd należało słono zapłacić. Pojawiają się informacje, że Czech ostatecznie musiał na ten cel przeznaczyć – bagatela – 715 tysięcy euro. W przeliczeniu na polską walutę, daje to ponad 3 miliony złotych. Wszystko okazało się mieć jednak szczytny cel, gdyż dochód z aukcji, papież postanowił przeznaczyć na cele charytatywne. Chodzi między innymi i wsparcie chrześcijan w Iraku, dokąd w najbliższym czasie Franciszek ma się udać z pielgrzymką.

ZOBACZ TAKŻE: BYŁY ZAWODNIK UFC RYWALEM KASJUSZA „DON KASJO” ŻYCIŃSKIEGO NA FAME MMA 10! OBAJ ZAWODNICY POJAWILI SIĘ NA KONFERENCJI – BARDZO GORĄCA ATMOSFERA! ZOBACZ WIDEO!

Papieskie „lambo” trafiło na licytację. Dochód przeznaczony na cele charytatywne

Jak wcześniej wspomniano, cel okazał się szczytny, gdyż pieniądze z aukcji sportowego super-auta trafią do potrzebujących. W o2.pl czytamy, że dzięki zebraniu naprawdę pokaźnej kwoty, zasilone zostały konta wielu organizacji charytatywnych. Na specjalną prośbę papieża, aż 200 tysięcy euro przekazano prześladowanym przez Państwo Islamskie chrześcijanom z Równiny Niniwy.

Ponadto z pieniędzy przekazanych przez Ojca Świętego oraz kwot przekazywanych przez darczyńców, udało się odbudować salę parafialną oraz przedszkole w Baszika. One także ucierpiały przez ISIS. Już z początkiem marca papież ma odwiedzić Irak.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.