Bułgarzy maltretują psy podczas rytuału „kręcenia psem” [WIDEO]

bułgarzy maltrerują psy

Bułgarzy maltretują psy podczas rytuału „kręcenia psem”. Choć w obecnych czasach takie zachowania wydają się być nieprawdopodobne, to w kraju ze stolicą w Sofii nadal mają miejsce. Obywatele Bułgarii psami kręcą, utrzymując tym samym pradawne wierzenia, jakoby miało to odstraszyć złe duchy i uchronić zwierzęta przed wścieklizną. Wszystko wiąże się jednak z ogromnym cierpieniem czworonogów, co aż nadto widoczne jest na nagraniu, które można obejrzeć poniżej.

Bułgarzy maltretują psy podczas rytuału „kręcenia psem”

Jeśli wydaje się wam, że europejskie kraje są w pełni cywilizowane – oglądając wideo z obrzędów „kręcenia psem” w Bułgarii, można mieć jednak co do tego spore wątpliwości. Obchody święta, podczas którego maltretuje się tam psy, zakorzenione są głęboko w tradycjach miejscowych. Nic nie robią sobie oni także z każdorazowej krytyki takowych działań. Portal dogintravel.com podaje, jakoby już w 2006 roku, takowe męczenie zwierząt było zabronione. Jak jednak widać, zdaje się to na nic. Bułgarzy są przekonani, że kręcenie psami ochroni czworonogi przed wścieklizną, odpędzi złe duchy i przegoni zimę. Wiele osób czytając te tłumaczenia, zwyczajnie chwyta się za głowę. Mamy przecież w końcu 2020 rok.

ZOBACZ TAKŻE: SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, ŻŁOBKI, UCZELNIE, KINA, TEATRY I TYM PODOBNE ZAMKNIĘTE! POLSKA PODEJMUJE KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM. SĄ KOLEJNE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ

Psa umieszcza się na specjalnej konstrukcji, a po kręceniu zwierzę ląduje w wodzie

Cały obrzęd zwykle odbywa się nad brzegiem rzeki – bo po wspomnianym wyżej „kręceniu”, psy zwykle lądują właśnie w wodzie. Oszołomione i wystraszone zwierzęta nie przechodzą tego zbyt dobrze, co widać na nagraniu powyżej oraz poniżej. Niektóre z nich piszczą już w momencie, gdy umieszcza się je na potwornej karuzeli.

Rytuał szczególnie popularny jest w południowo-wschodniej Bułgarii w mieście Brodilovo. Problem już od dawna był nagłaśniany przez obrońców praw zwierząt. Jak wcześniej wspomniano, w 2006 roku wydano zakaz organizacji tego typu przedsięwzięć. Portal dogintravel.com informuje jednak również, że miejscowe władze zmieniły jedynie wytyczne i zasady, wobec których odbywa się rytuał „kręcenia psami”.

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.