Amazon: nowa funkcja w aplikacji. StyleSnap pomoże znaleźć ubranie ze zdjęcia!

To zdecydowanie świetne rozwiązanie dla fanów zakupów online! Jeżeli posiadacie zdjęcie, na którym jest wasza ulubiona część garderoby i nie wiecie jak ją dostać, wystarczy jeden prosty krok. Aplikacja rozpozna ubranie ze zdjęcia i zaproponuje najbardziej zbliżony produkt! Amazon: nowa funkcja w aplikacji, czyli StyleSnap. 

Amazon handel

Firma Amazon jest jedną z największych handlowych przedsiębiorstw. Założona w 1994 roku, aktualnie prowadzi największy sklep internetowy na świecie. Co ciekawe, na początku działalności, Amazon był księgarnią internetową, dopiero po jakimś czasie sklep poszerzył swoją ofertę i zaproponował sprzęt komputerowy, meble i dodatkowo, towary spożywcze. W tym roku firma trafiła na 4 miejsce jako jedna z największych handlowych spółek. Natomiast w Polsce firma działa od roku 2014.

Wokół tej korporacji, krąży również wiele kontrowersji, gdyż zarzucano jej zbyt małe wynagrodzenia dla pracowników w porównaniu z wydajnością ich pracy. Spółka nadal jest na szczycie handlowych potęg, zarabiając miliardy dolarów.

StyleSnap aplikacja

Amazon: nowa funkcja. Aplikację StyleSnap nazwano Shazamem do rozpoznawania ubrań. O co w niej chodzi? Jeżeli znajdziemy zdjęcie, na którym widać ulubiony produkt, wystarczy wgrać obraz do aplikacji. Następnie, dzięki technologii sztucznej inteligencji, aplikacja wyszuka produkty najbardziej zbliżone do tego szukanego ze zdjęcia. Jest to z pewnością dobre rozwiązaniem, gdyż przyspieszy cały proces szukania ubrań, które chcemy kupić.

Funkcje StyleSnap przedstawiono na konferencji w Las Vegas, która odbyła się w tym roku. Wszystko działa dzięki tak zwanemu „deep learning„, które pomaga w identyfikacji elementów na zdjęciu, co skutkuje wyszukiwaniem najbardziej zbliżonych produktów. Aplikacja rozpoznaje różne kształty, wzory i kolory, co znacznie ułatwia proces przeszukiwania. Firma Amazon chce ciągle się rozwijać i dawać użytkownikom nowoczesne rozwiązania, ułatwiające codzienne życie, oszczędzając przy tym sporo czasu.

Firmy takie jak Asos, Wayfair i Target również mają podobne opcje, jednak są one w fazach rozwoju. Jesteśmy ciekawi jak działa ta aplikacja i jakie produkty proponuje, a wy?