Site icon aju.pl

Zakaz mówienia do pasażerów „pan” i „pani”

Zakaz mówienia do pasażerów pan i pani

Zakaz mówienia do pasażerów „pan” i „pani” – oto zmiany, które wprowadza kanadyjska linia lotnicza Air Canada. Przewoźnik chce pokazać, że personel jest tolerancyjny, otwarty na różnorodność i zupełnie neutralny pod względem płci. 

Tolerancja w Kanadzie

Premier Kanady – Justin Trudeau powiedział: „Czy możemy skończyć mówić o tolerancji? Czas zacząć mówić o akceptacji!” Kanada jest jednym z najbardziej postępowych krajów jeżeli chodzi o rozpoznawanie, ochronę i wzmacnianie pozycji osób, które nie identyfikują się z żadną płcią lub ją zmieniają. Co więcej, krytykowanie osób LGBT jest w Kanadzie nielegalne. Dodatkowo każdy może samemu wybrać sobie płeć widniejącą w niektórych dokumentach, np. paszporcie. Teraz przyszła kolej na następne zmiany. Tym razem postawiono na zakaz mówienia do pasażerów linii Air Canada „pan” i „pani”. Rzecznik Air Canada w mailu opublikowanym przez portal „CTV News Montreal” napisał:

Zmodyfikujemy nasze ogłoszenia pokładowe, by je unowocześnić i usunąć konkretne odniesienia do płci. Będziemy ciężko pracować nad tym, by wszyscy pracownicy czuli się wartościowymi członkami rodziny Air Canada i jednocześnie, by nasi klienci byli szanowani i czuli się komfortowo, kiedy decydują się podróżować z nami.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA WESZŁA NA POKŁAD SAMOLOTU Z KONIEM [WIDEO]

„Witajcie wszyscy!”

Przewoźnik zmienił swój wewnętrzny regulamin, aby stać się jeszcze bardziej tolerancyjnym i otwartym na społeczność LGBT. Stawiają na zadowolenie swoich pasażerów, bez względu na ich płeć, narodowość czy kolor skóry. Do tej pory personel pokładu zwracał się do podróżników per „pan”/”pani”, a każde ogłoszenie zaczynało się od słów „Panie i Panowie”. Zasada była jednakowa w każdym ze stosowanych języków. Warto zaznaczyć, że w Kanadzie obowiązują dwa języki urzędowe – francuski i angielski. Władze linii lotniczych postanowiły zwracać się do pasażerów bardziej ogólnymi zwrotami takimi jak: „Hello everyone”, czyli „Witamy wszystkich”. Załoga ma całkowity zakaz używania słów i zwrotów pasujących tylko do jednej płci. Wszystkie dotychczasowe ogłoszenia i komunikaty zmieniono.

 

Exit mobile version