Site icon aju.pl

Palmy we Wrocławiu – projekt z Budżetu Obywatelskiego

Palmy we Wrocławiu

Palmy we Wrocławiu na ulicy Legnickiej to jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzasadnieniem pomysłu są rosnące temperatury i brak cienia. Do WBO projekt zgłosić użytkownik serwisu wykop.pl.

Czy Wrocławianie marzą o palmach?

„Palmy na Legnickiej” to jeden z projektów, który pojawił się w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W uzasadnieniach można przeczytać, że temperatury stale rosną, a na ulicy znajduje się mało drzew dających cień. Napisano: „Przejście z rynku na zachód Wrocławia jest jak przejście przez pustynię”. Pomysł zgłosić WBO użytkownik serwisu wykop.pl, napisał: Tak jak zapowiadałem – zgłosiłem Palmy na Legnickiej do Wrocławski Budżet Obywatelski 2020. Dostałem numer 13, także liczę na szczęście, że nie odrzucą tak szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najpierw jakieś żyri będzie patrzeć, a we wrześniu głosowanie”. (Zachowano pisownię oryginalna).

Jest to jeden z najbardziej zadziwiających pomysłów, ponieważ zwykle stawiano na parki, place zabaw dla dzieci czy ścieżki rowerowe. ”Palmy na Legnickiej” mają kosztować 2 mln złotych. Jeżeli uzyska odpowiednią ilość głosów – zostanie zrealizowany. Całe uzasadnienie pomysłu brzmi: „Ulica Legnicka słynie z wysokich temperatur w trakcie lata. Brak zacienienie powoduje liczne problemy osób, które chcą pieszo przemieszczać się pomiędzy Rynkiem, a Popowicami”. Warto dodać, że pomysłodawca zaznaczył, że ma to być 500 sztuk palm lub jakiekolwiek inne drzewa.


ZOBACZ TAKŻE: AFERA DIESELGATE – PONAD 120 MLN ZŁOTYCH KARY DLA VOLKSWAGENA

Wartość projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolną liczbę projektów, a co ważne, nie potrzebuje zameldowania w mieście. Przedstawiciele wrocławskiego magistratu zachęcają do składania wniosków: „Dobre pomysły zmieniają Wrocław! Odmieniajcie podwórka, osiedla, swoje miasto. Macie czas do 11 lutego„. Osoba składająca projekt jest jego liderem. Należy wypełnić formularz papierowy lub elektroniczny, który dostępny jest na stronie: wroclaw.pl/wbo. Ponadto, do projektu musi być dołączony skan listy podpisów przynajmniej dwóch mieszkańców, którzy popierają pomysł. Wśród nich może być sam podpis lidera. Dodatkowo, wartość projektów WBO 2020 to 25 mln złotych, z czego 16 mln złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, 9 mln złotych – osiedlowych. O tym, czy projekt jest osiedlowy czy ponadosiedlowy decyduje lider.

Exit mobile version