Noworodek ważący 18 kg! Lekarze są w szoku!

 

Świat jest w szoku. Do szpitala w Perth, w Australii zgłosiła się kobieta w zaawansowanej ciąży. Jak się okazało, kobieta nigdy nie poddawała się regularnym badaniom ginekologicznym. Lekarze szybko zdecydowali się na cesarskie cięcie ze względu na „rozmiary” matki.

 

Kobieta, która zgłosiła się do szpitala ważyła aż 270 kg.
Trudno w to uwierzyć, ale po zakończonej operacji, na świat przyszedł zdrowy chłopiec ważący 18 kg! Lekarze są w szoku, ponieważ taką wagę osiąga dziecko w wieku kilku lat.
Z pewnością narodziny tego chłopca przejdą do historii ze względu na jego wagę. To największy noworodek w historii.

Noworodek ważący 18 kg

Bliscy kobiety nie mogli zawieźć jej do szpitala samochodem z wiadomych powodów. Kobieta została przewieziona do szpitala karetką.
Jak informują media – lekarze myśleli, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub nawet trojaczków.

 

Jak relacjonował jeden z lekarzy: „Miałem do czynienia z wieloma kobietami, które zmagały się z problemem otyłości, ale ten poród był wyjątkowy. Początkowo myślałem, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków. Okazało się, że jest tylko jeden, duży i silny chłopiec. Najwyraźniej w przyszłości zostanie graczem rugby”.
Chłopiec z Australii zepchnął na drugie miejsce poprzedniego rekordzistę. Do tej pory za największego noworodka uznawano dziecko z RPA, które podczas narodzin 1983 roku ważyło około 17,2 kg.
Noworodek ważący 18 kg z pewnością pozostanie rekordzistą przez wiele lat!