Kuloodporne plecaki dla dzieci w USA. Kontrowersyjne, ale jest na nie popyt

kuloodporne plecaki dla dzieci

Kuloodporne plecaki dla dzieci w USA? To nie żart, choć wielu za taki to odbiera. Okazuje się jednak, że firmy produkujące akcesoria szkolne, idą tym dość przerażającym trendem. Wiele rodziców jest oburzonych, ale fakty są takie, że popyt na pancerne plecaki coraz bardziej wzrasta. Po dwóch ostatnich strzelaninach w Stanach Zjednoczonych, sprzedaż innowacyjnych plecaków nabrała zawrotnej prędkości. 

Kuloodporne plecaki dla dzieci w USA

Tego jeszcze nie było – producenci akcesoriów szkolnych w Stanach Zjednoczonych wpadli na naprawdę ciekawy, a zarazem kontrowersyjny pomysł. Do sprzedaży trafiły kuloodporne plecaki. Pomysłodawcy gadżetów nie ukrywają, że poza oczywistymi funkcjami przenoszenia książek i podręczników, mogą one służyć jako obrona w czasie… ataku z broni palnej. Trzeba przyznać, że od samego czytania włos jeży się na głowie. Niestety, takie właśnie są aktualne realia w Ameryce. Mimo to, wiele osób nie zgadza się z takowym pomysłem. Z drugiej strony jednak, inni chętnie kupują takowe plecaki, mając spokojniejsze sumienie.

Kuloodporne plecaki sprzedają się jak ciepłe bułeczki

Lawina krytyki na firmę produkującą kuloodporne placki ruszyła, gdy jeden z rodziców opublikował zdjęcia przedstawiające ich kampanię reklamową w mediach społecznościowych. Pytał przy tym, czy jest to niesmaczny żart. Okazuje się, że nie, a plecaki rozchodzą się w zawrotnym tempie. 

kuloodporne plecaki dla dzieci

Za produkcję plecaków odpowiada między innymi Guard Dog Security, natomiast dany model mianuje się nazwą ProShield Scout. Prezes firmy nie ukrywa, że po ostatnich tragicznych zdarzeniach gdzie w dwóch strzelaninach zginęło blisko 30 osób, popyt na produkty jego marki wzrósł. Okazuje się jednak, że inne firmy także korzystają z pomysłu produkcji kuloodpornych plecaków. Niektóre na rynku są już od niemal dekady. Jedną z nich jest Bullet Blocker, która także przyznaje, że w ostatnim czasie zapotrzebowanie na „bezpieczne plecaki” rośnie.

Inny producent, ArmorMe, idzie jeszcze dalej. Zachęca rodziców, aby w domu, wraz ze swoimi dziećmi, ćwiczyli tworzenie osłon z pomocą plecaków ich produkcji. Na ich oficjalnej stronie można z kolei przeczytać:

Nigdy nie wiemy, kiedy i gdzie mogą wystąpić brutalne ataki. Zaprojektowane do codziennego użytku, nasze stylowe, ekologiczne torby kryją solidną ścianę z kuloodpornego materiału, aby zapewnić natychmiastową ochronę przed atakami z broni palnej.

kuloodporne plecaki dla dzieci

ZOBACZ TAKŻE: KIBIC STALI RZESZÓW BOHATEREM! URATOWAŁ UMIERAJĄCEGO CZŁOWIEKA!

źródło zdjęć: news.com.au

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.