Site icon aju.pl

Kobiety są słabsze z fizyki – publikacja w renomowanym periodyku naukowym

Kobiety są słabsze z fizyki

Kobiety są słabsze z fizyki – do takich wniosków doszedł naukowiec Alessandro Strumia. Wyłożył swoją teorię na wykładzie w słynnym CERN-ie, jednak spotkał się z dużą krytyką. Niedługo później napisał artykuł potwierdzający jego tezę, ale środowisko naukowe ponownie nie zgodziło się z jego wywodami. Jakie są argumenty Strumia?

Wykład naukowca okazał się zakończeniem współpracy z CERN-em i krytyką Uniwersytetu w Pizie

Kobie są słabsze z fizyki – stwierdził profesor, fizyk Alessandro Strumia. Swoje odkrycie ogłosił na wykładzie w CERN-ie. Naukowiec spotkał się z szeroką krytyką po wygłoszeniu teorii. Podczas prezentacji stwierdził, że fizykę zbudowali i wynaleźli mężczyźni. Tysiące fizyków podpisało list wyrażający obawy dotyczące poglądów Strumii, a niektórzy badacze opublikowali szczegółową krytykę jego odkryć. Skoncentrowali się na pracach z zakresu fizyki fundamentalnej, w tym teoretycznych i eksperymentalnych badań z zakresu kosmologii i astrofizyki. Niektórzy krytycy argumentowali, że takie analizy literatury nie są wystarczające na poparcie jego twierdzeń. Zarówno CERN, jak i pracodawca Strumii – Uniwersytet w Pizie we Włoszech, rozpoczęli dochodzenia. Na początku tego roku CERN zakończył współpracę z fizykiem, a Uniwersytet wydał oświadczenie potępiające jego odkrycie.

ZOBACZ TAKŻE: MĘŻCZYŹNIE WSZCZEPIONO IMPLANT MÓZGU, ABY NIE BRAŁ NARKOTYKÓW

Artykuł z przekonaniami fizyka pojawił się w periodyku naukowym

Artykuł o tym, że kobiety są słabsze z fizyki naukowiec opublikował na swojej stronie internetowej. Został on zaakceptowany do publikacji przez Quantitative Science Studies (QSS), która publikuje badania teoretyczne i empiryczne dotyczące nauki i pracowników naukowych. Strumia przeanalizował 1,3 miliona artykułów z dziedziny fizyki publikowanych od 1970 do tego roku, które są indeksowane przez bazę danych CERN. Po zidentyfikowaniu autorów ze względu na ich płeć potwierdziło się to wykładał naukowiec. Na każde cztery publikacje jest tylko jedna kobieta. Strumia konkluduje również, że ​​autorzy cytowali prace mężczyzn średnio o 56% częściej niż kobiece. Dodał również zestawienie jak szybko kobiety i mężczyźni są zatrudniania po uzyskaniu stopnia doktora. Fizyk zauważa, że ​​jego odkrycie jest sprzeczne z innymi badaniami, w których stwierdzono, że wyższy odsetek kobiet rezygnuje ze środowisk akademickich niż mężczyzn. „To wynika z danych. Wierzę w to, ponieważ widzę to w danych.” – podkreśla.

Exit mobile version