Site icon aju.pl

300+ na dziecko. Program dobry start 2019 [wniosek, dla kogo]

Program dobry start to okazja, aby skorzystać z dofinansowania, na które można już złożyć wniosek. 300 + na dziecko. Co się należy i komu przysługuje? Sprawdź wszystkie potrzebne informacje oraz zobacz kto się może o to ubiegać oraz gdzie i jak złożyć wniosek. 

Dobry start 300 plus 2019

Komu należy się program dobry start? O dofinansowanie może ubiegać się rodzic, opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która zajmuje się dzieckiem i złożyła wniosek o adopcję. Dodatkowo opiekun prawny dziecka, który dostał zgodę od sądu na opiekę. Osoby uczące się również mogą składać wnioski i są to osoby pełnoletnie, nie są na utrzymaniu rodziców, gdyż rodzice nie żyją oraz ma prawo do alimentów, ustalone wcześniej przez sąd.

Wniosek składa rodzic. Jeżeli dziecko jest pod opieką naprzemienną dwóch rodziców , każde z nich dostaje po 150 złotych.

Program dobry start kogo obejmuje?

Program obejmuje każdego ucznia, jeżeli spełnia on dwa warunki: po pierwsze, nie ukończył on 20 lat lub 24 lat (potrzebne orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych). Po drugie, uczą się w placówkach takich jak: szkoła podstawowa, ponadpodstawowa, artystyczna, w której jest obowiązek nauki lub szkolny. Dodatkowo młodzieżowy ośrodek socjoterapii, ośrodek szkolno wychowawczy i wychowawczy oraz rewalidacyjno-wychowawczy.  

Kogo natomiast program nie obejmuje? Studentów oraz dzieci uczęszczających do przedszkola.

Dobry start 300+ wniosek

Kiedy można złożyć wniosek na 300 + na dziecko? Od 1 lipca do 30 listopada, jeżeli wniosek chcesz złożyć przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Natomiast w przypadku urzędu lub instytucji, od 1 sierpnia do 30 listopada. Pamiętajcie, że wniosku nie dostaniecie, jeżeli nie zastosujecie poprawek, o które poprosił urząd lub złożycie wniosek po terminie. 300 zł dostaje się niezależnie od dochodów w rodzinie.

Jeżeli złożycie wniosek w urzędzie, należy przygotować potrzebne dokumenty m.in. dokument tożsamości oraz wniosek o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start. Wniosek można złożyć w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub w powiatowym centrum pomocy rodzinie.  

Usługa jest bezpłatna a na decyzje czeka się do 2 miesięcy. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku online, wszystko znajdziesz na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Exit mobile version