DeepNude – kontrowersyjna aplikacja do rozbierania kobiet![zdjecia]

Robisz sobie zdjęcie, lub ktoś tobie i za dosłownie kilkadziesiąt sekund otrzymujesz fotografię bez ubrania. Powstała nowa aplikacja, która wywołała burze w Internecie oraz zniesmaczenie i przerażenie. Jak to możliwe? DeepNude – kontrowersyjna aplikacja do rozbierania kobiet. Tak to prawda…

DeepNude co to jest?

Ta aplikacja działa podobnie jak inne, które zajmują się na przykład zamianą lub dodaniem fałszywych rzeczy do zdjęć. Tylko w jej przypadku, chodzi głównie o to, że można pozbawić ubrań osoby obecnej na zdjęciu. Co najgorsze, nie potrzebne są żadne umiejętności czy wiedza techniczna. Dodatkowo robi się to bez zgody kobiety. Ale jak to w ogóle działa? Tutaj możecie sprawdzić również inne nieprzydatne aplikacje na telefon.

Wystarczy dodać zdjęcie i system automatycznie dopasuje inne, nagie ciało, które potem „należy” do osoby z fotografii. Nie wiemy dokładnie jaki jest zamysł takich rzeczy, gdyż może to wywołać po pierwsze fale hejtu jak i mocno naruszyć prywatność ludzi. Po drugie komuś może przyjść pomysł, aby zrobić sobie żarty, przerobić zdjęcie i wysłać znajomym. Ci, którzy nie wiedzą o takiego typu aplikacjach mogą w to uwierzyć, a to wszystko jest jednym wielkim kłamstwem i słabym żartem.

 

DeepNude DeepFake

DeepNude działa bardzo podobnie jak inne tego typu aplikacje, chociażby DeepFake, która nakłada na twarz różne elementy. Przykład: film z osobą, która tam nie występuje. Zastanawia nas również to, że DeepNude to aplikacja, dzięki której rozbierzesz tylko kobiety. Z mężczyznami już to nie działa.

Jak podają źródła, aplikacja działa najlepiej na zdjęciach, które pokazują już sporo ciała. Wtedy jest w stanie lepiej je przeanalizować i dokładniej dobrać element nagości… Nadal nie rozumiemy idei tej aplikacji i w czym ona ma pomóc, bo mamy wrażenie, że co za dużo, to nie zdrowo.

Niestety pomimo wielu przeciwników, zainteresowanie jest tak duże, że pojawiały się liczne problemy z zainstalowaniem jej. A cały proces jest banalnie prosty i przerobione zdjęcie można uzyskać po kilkudziesięciu sekundach. Aplikacja jest darmowa, jednak wtedy pojawia się znak wodny. Jeżeli ktoś go nie chce, musi zapłacić 50 dolarów.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.