Podręczny klimatyzator, czyli ciekawe rozwiązanie na upały

Sony wpadło na bardzo ciekawy pomysł, mianowicie chce stworzyć podręczny klimatyzator. Jest to dość oryginalny pomysł, ale gdy wejdzie w życie, ułatwi funkcjonowanie wielu osobom. Każdy zna to uczucie kiedy wychodzi z klimatyzowanego pomieszczenia na zewnątrz i nagle, uderza w was gorące powietrze. Dlatego dopuszczenie go do sprzedaży, wydaje się być świetnym pomysłem. 

Sony i podręczny klimatyzator

Kieszonkowy klimatyzator nazwano Reon Pocket. Czy ma szanse na wejście na rynek? Wszystko zależy od tego, czy dostanie on wsparcie społeczne jak i odpowiednie środki finansowe. Patrząc na ilość udostępnionych materiałów w Internecie, zainteresowanie tym produktem jest ogromne. Co ciekawe, będzie go można używać na co dzień, przez cały rok! Nie tylko latem.

Wystarczy zaaplikować go na przykład w kieszonce koszulki. Ma działać 120 minut, ale można go sprawnie i szybko naładować za pomocą USB. Dlaczego można go używać w ciągu całego roku? Jest to możliwe, gdyż podczas upałów ochłodzimy powietrze o 13 stopni. Gdy dni staną się zimniejsze, możemy ocieplić je o 8 stopni Celsjusza. To wszystko sterowane przez aplikację na smartfonie. Całkiem sprytne rozwiązanie.

Praktyczny, niewielki i lekki

Klimatyzator może być mniejszy od niejednego smartfona. Jest niewielki i stosunkowo niedrogi, gdyż wersję standard wyceniono na około 500 złotych. Natomiast wersja lite, to druga propozycja, sterowana ręcznie, nie przez aplikację. Ma być nieco tańsza. Jak na nowy gadżet, to nie jest wygórowana cena. Na premierę będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać, gdyż jest wstępnie zaplanowana na wiosnę 2020 roku. Chociaż patrząc na zmieniający się klimat, z pewnością może przydać się w następnym roku.

źródło zdjęcia: twitter

Jesteśmy ciekawi jak sprawdzi się ten nowy wynalazek. Póki co spora liczba osób jest bardzo zaciekawiona i czeka na więcej informacji. Przede wszystkim nie mogą się doczekać, aż go użyją i przetestują działanie. Jakie są wasze odczucia?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.